Держдума РФ проголосувала за “суверенний інтернет”: як це вплине на життя в Криму?

Дата: 16 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Держдума Росії остаточно ухвалила в третьому читанні законопроект “Про внесення змін до Федерального закону “Про зв’язок” і Федерального закону “Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації”, який фактично дозволить ізолювати інтернет у РФ. 

Про це повідомляє прес-служба Держдуми. 

Документ, як повідомляють російські медіа, дозволить владі контролювати точки з’єднання російського сегмента інтернету із зовнішнім світом та створити інфраструктуру, яка дозволить російському сегменту працювати в ізоляції, якщо оператори зв’язку не зможуть під’єднатися до зарубіжних кореневих серверів інтернету. Відповідати за “координацію забезпечення сталого, безпечного і цілісного функціонування” інтернету буде Роскомнагляд.

Закон набуде чинності 1 листопада 2019 року, а окремі положення – про криптографічний захисту інформації та про національну систему доменних імен – почнуть діяти з 1 січня 2021 року.

Наразі документ має розглянути Рада Федерації (це відбудеться 22 квітня) та підписати президент. 

У коментарі Центру прав людини ZMINA експертка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова зазначила, що новий репресивний закон розв’язує руки російській владі на окупованому півострові щодо запровадження цензури. 

“Зараз я можу тільки припускати, але фактично цей закон дає можливість ізолювати інтернет у Криму. Всі репресивні закони, які ухвалювали останнім часом, спрямовані на те, щоб обмежити свободу вираження поглядів на півострові. Він (закон про ізоляцію – ред.) розв’язує руки, щоб встановити систему тотального контролю на півострові. Звісно, це дорого, і не всі експерти згодні, що це можна втілити в життя, але російська влада підготувала собі ґрунт”, – сказала Сєдова. 

За словами експертки, Росія може поводити себе як влада в Китаї, де заблокованими є Вікіпедія, Google та Facebook. 

“Люди будуть змушені використовувати ВПН, але не всі знають, як це робити”, – додає вона. 

Як відомо, Держдума РФ на початку березня ухвалила закон про заборону поширювати “недостовірну суспільно значущу інформацію” в медіа, який фактично дозволить Роскомнагляду без рішення суду блокувати доступ до сайтів видань.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter