Чубаров вважає, що влада має представити стратегію з деокупації Криму до саміту учасників Кримської платформи

Дата: 11 Січня 2021
A+ A- Підписатися

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що українську стратегію з деокупації Криму потрібно представити до проведення саміту учасників Кримської платформи.

Таке міркування він висловив в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Рефат Чубаров

Політик вважає нелогічним збирати світових лідерів без позиції України, що необхідно робити їй і її партнерам для відновлення міжнародного порядку, який порушила Росія 2014 року.

Крім того, на його переконання, Україна має  показати, яким буде розвиток Криму після відновлення українського суверенітету над півостровом, які гарантії будуть надані корінному кримськотатарському народу, щоб він зберігався і розвивався на своїй землі.

“Все це публічні кроки в рамках стратегії, а про інші Москві зовсім не обов’язково знати, перш ніж вони будуть реалізовані”, – наголосив Чубаров.

Українська влада планує провести саміт, за даними Офісу президента, улітку 2021 року.

Як напередодні повідомила заступниця постійного представника президента України в АРК Таміла Ташева, за підсумками саміту Кримської платформи з деокупації півострова партнери України планують ухвалити відповідну декларацію, що “ґрунтуватиметься на політиці невизнання, питаннях прав людини та на розумінні, що на Кримському півострові відбувається заміщення населення“. 

Раніше президент України Володимир Зеленський 20 жовтня заявив, що мир на Донбасі та деокупація Криму – його пріоритети. Він розповів про створення Кримської платформи, яка працюватиме над питанням деокупації півострова. На думку глави держави, “поки Крим залишається окупованим, а українці й кримські татари регулярно там переслідуються, світ не має забувати про Крим”.

За даними МЗС України, платформа охоплюватиме кілька рівнів. Найвищий – участь лідерів держав у Кримському саміті. 

Наступний рівень Кримської платформи передбачає роботу міністрів закордонних справ і міністрів оборони в межах різноманітних заходів НАТО, ЄС, ООНОБСЄ та Ради Європи. В українському зовнішньополітичному відомстві кажуть про екосистему заходів протягом року. До участі в роботі платформи також офіційно запросять Росію. 

Нагадаємо, державні органи з травня минулого року почали розробляти стратегію деокупації Кримсього півострова. 

Речниця МЗС Росії Марія Захарова раніше заявила, що російська сторона готова брати участь в ініційованій Україною Кримській платформі, якщо на цьому майданчику обговорюватимуть проблеми півострова – від водопостачання до транспортного сполучення.

Кремлівський куратор в Криму Сергій Аксьонов переконаний, що створення нового міжнародного майданчика не допоможе “повернути Крим”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter