Кримський саміт перенесли на літо – Офіс президента

Дата: 04 Січня 2021
A+ A- Підписатися

Міжнародний саміт “Кримська платформа” в Україні проведуть не в травні, як раніше планувалось, а влітку 2021 року.

Про це у своїй статті для видання “Дзеркало тижня” повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.

Він наголосив на трьох ключових цілях, що визначатимуть пріоритети для дипломатичної команди України у 2021 році: “мир на деокупованому Донбасі, Крим у складі нашої держави, Україна – активний міжнародний гравець”.

Як напередодні повідомила заступниця постійного представника президента України в АРК Таміла Ташева, за підсумками саміту “Кримської платформи” з деокупації півострова партнери України планують ухвалити відповідну декларацію, що “ґрунтуватиметься на політиці невизнання, питаннях прав людини та на розумінні, що на Кримському півострові відбувається заміщення населення“. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 20 жовтня заявив, що мир на Донбасі та деокупація Криму – його пріоритети. Він розповів про створення Кримської платформи, яка працюватиме над питанням деокупації півострова. На думку глави держави, “поки Крим залишається окупованим, а українці й кримські татари регулярно там переслідуються, світ не має забувати про Крим”.

За даними МЗС України, платформа охоплюватиме кілька рівнів. Найвищий – участь лідерів держав у Кримському саміті. 

Наступний рівень Кримської платформи передбачає роботу міністрів закордонних справ і міністрів оборони в межах різноманітних заходів НАТО, ЄС, ООНОБСЄ та Ради Європи. В українському зовнішньополітичному відомстві кажуть про екосистему заходів протягом року. До участі в роботі платформи також офіційно запросять Росію. 

Речниця МЗС Росії Марія Захарова раніше заявила, що російська сторона готова брати участь в ініційованій Україною Кримській платформі, якщо на цьому майданчику обговорюватимуть проблеми півострова – від водопостачання до транспортного сполучення.

Кремлівський куратор в Криму Сергій Аксьонов переконаний, що створення нового міжнародного майданчика не допоможе “повернути Крим”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: