Чергова масована ракетна атака росіян по Україні: жертви у Києві та на Херсонщині
26 січня російські військові вчергове масовано обстрілюють Україну. Про влучання в об’єкти інфраструктури відомо на Київщині, Одещині, Вінничині, Запоріжжі та Херсонщині. У Києві внаслідок атаки загинула людина, а ще дві отримали поранення.
ZMINA повідомляє, що відомо.
Повітряна тривога почала лунати на всій території України від ранку, а у Херсоні вона триває вже понад 13 годин.
Активність стратегічної російської авіації помітили у районі Каспійського моря, а у Чорне море вийшли три ракетоносії, оснащені двома десятками ракет типу “Калібр”. Про перші збиті ракети голова Офісу президента України Андрій Єрмак розповів вже о пів на дев’яту ранку.
У міській військовій адміністрації Києва кажуть, що по столиці росіяни випустили майже два десятки ракет, однак усі їх вдалось збити. Мер міста Віталій Кличко повідомив про вибухи у Дніпровському районі, а також про влучання в нежитлову забудову в Голосіївському районі.
У столиці внаслідок атаки росіян загинула одна людина, а ще дві отримали поранення. За фактом обстрілу правоохоронці вже відкрили провадження.
Попередньо також відомо про пошкодження об’єкта цивільної інфраструктури, приватних будинків, багатоповерхівки й авто у деяких районах Київщини.
Повідомляють також про вибухи у Вінницькій, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській та Житомирській областях. На Одещині відомо про влучання в об’єкти критичної інфраструктури.
На Херсонщині у селі Кочубеївка Бериславського району росіяни поцілили в адмінбудівлю, де, за попередньою інформацією, загинула одна людина, а четверо отримали поранення.
У кількох регіонах ввели екстрені відключення електроенергії.
У ніч на 26 січня росіяни не припиняли атакувати Україну безпілотниками-камікадзе.
Нагадаємо, що попередня масована ракетна атака росіян по Україні відбулась 14 січня. Тоді вони поцілили у багатоповерхівку у Дніпрі та вбили 46 людей.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.