Через зростання смертності від COVID-19 у Криму перевантажені морги

Дата: 25 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Зростання смертності в Криму від COVID-19 призвело до завантаженості патологоанатомічних відділень. Окупаційна влада шукає способи розвантажити морги.

Про це вранці 25 жовтня повідомив незаконний “т. в. о. міністра охорони здоров’я” на півострові Костянтин Скорупський, інформує “Крим.Реалії“. 

“На жаль, у зв’язку зі зростанням захворюваності на нову коронавірусну інфекцію в Криму відзначається зростання смертності, тому, відповідно, збільшується навантаження на всі відділення судово-медичної експертизи й на патологоанатомічні відділення. Що стосується відділення моргу на вулиці Річковий у Сімферополі, то сьогодні опрацьовується варіант придбання модульного холодильного обладнання, щоб розвантажити наявні й здійснювати зберігання померлих у належному стані”, – цитує посадовця РИА Новости Крым.

За минулу добу, за даними незаконного “міністерства охорони здоров’я Криму”, на півострові від коронавірусу померли 12 пацієнтів, а за весь час пандемії – 2 894 особи. Станом на ранок 25 жовтня Крим оновив рекорд із добової захворюваності на коронавірус – 655 нових випадків.

У Криму з 25 жовтня почали діяти нові обмеження, запроваджені окупаційною владою через погіршення ситуації з пандемією коронавірусу. Зокрема, з понеділка починає діяти система QR-кодів.

Із 20 жовтня де-факто влада Криму посилила заходи з боротьби з коронавірусною інфекцією на півострові. Кремлівський куратор у Криму Сергій Аксьонов оголосив неробочими днями період із 30 жовтня до 7 листопада включно. До цього в Криму продовжили до грудня режим підвищеної готовності, запроваджений у зв’язку з пандемією коронавірусу. З 11 жовтня в Криму набули чинності нові коронавірусні обмеження.

Нагадаємо, міжнародні організації не можуть підтвердити правдивість даних окупаційної влади півострова. Кримські правозахисники неодноразово стверджували, що Росія спеціально занижує кількість померлих від коронавірусу. Це також правозахисній організації підтвердили кримські медики. 

У вересні Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови, що встановлюють нові карантинні правила для запобігання поширенню COVID-19. Зміни також зачепили перетин адміністративного кордону Криму з материковою частиною України.

Міністерство охорони здоров’я України пропонує кримчанам вакцинуватися на материковій частині країни препаратами, що вже пройшли сертифікацію ВООЗ, у шести пунктах у Херсонській області.

На початку вересня Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України оприлюднило мапи з маршрутами та адресами пунктів вакцинації проти COVID-19 для кримчан, які перетинають адміністративний кордон з материковою Україною через КПВВ “Чонгар” і “Каланчак”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter