“Бути собою – не злочин”: у Франції законодавчо заборонили “лікувати” гомосексуалів

Дата: 26 Січня 2022
A+ A- Підписатися

Парламент Франції ухвалив закон, який карає ув’язненням та штрафом тих, хто застосовує щодо ЛГБТ-людей конверсійну терапію.

Про це повідомляє France24.

Учасники прайду у Франції. Фото: Denis Thaust / SOPA Images / LightRocket via Getty Images

Підтримали документ 142 депутати, а чинності він набуде через 14 днів після підписання президентом країни Емманюелем Макроном

Тоді у Франції постійні зусилля, “спрямовані на зміну сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності”, каратимуться позбавленням волі на строк до двох років і штрафом у 30 тисяч євро. “Лікування” від гомосексуальності неповнолітніх та людей із вразливих верств каратиметься позбавленням волі на строк до трьох років, а також штрафом, але вже в розмірі 45 тисяч євро.

Новий закон дозволить жертвам конверсійної терапії подавати цивільні позови проти своїх кривдників. 

“Цим негідним практикам (конверсійній терапії. – Ред.) не місце в республіці. Бо бути собою – це не злочин, тому що нема чого лікувати”,відреагував на ухвалення закону президент Макрон. 

Уже два роки в сусідній з Францією Німеччині за “лікування” гомосексуалів можна отримати штраф у розмірі 30 тисяч євро або навіть обмеження волі до року. Схожий закон ухвалили й у Канаді. З ідеєю заборони антинаукової терапії виступають і у Великобританії.  

Зазвичай “лікування” шахраї проводять декількома методами, наприклад електрошоком або показуючи еротичні фільми з представниками статі клієнта та спричиненням блювоти після цього. Конверсійну терапію застосовують і до деяких ЛГБТ-українців.

Нагадаємо, що торік у Львові викладачка одного з вишів висловилася на підтримку ідеї лікування гомосексуалів. Через це в закладі створили спеціальну комісію, яка мала розглянути гомофобні висловлювання жінки. 

Раніше ZMINA розповідала історію відомого християнського активіста зі США, який створив центр репаративної терапії, а згодом зробив камінг-аут. 

Фотографія обкладинки: theparisofficiant.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: