Британська громадська організація HALO Trust розмістила у київському метро некоректну рекламу про деокуповані території (оновлено)
Британська громадська організація HALO Trust, яка займається розмінування, розмістила у київському метрополітені некоректну рекламу про деокуповані території.
На неналежну комунікацію у рекламі звернув увагу фейсбук-користувач Роман Федорченко, оприлюднивши фото рекламного банера.

Правозахисниця також констатувала відсутність правової рамки перехідного правосуддя в Україні.
Напередодні громадські організації в тіньовому звіті для Єврокомісії вказали на проблеми в політиці щодо внутрішнього переміщення і просять владу їх усунути. Вони наголошують, що попри певні законодавчі зміни, політика держави щодо ВПО нестабільна – уряд періодично змінює рішення про скорочення або продовження фінансової допомоги, що створює напруженість у суспільстві.
Раніше правозахисники оприлюднили 11 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах широкомасштабної збройної агресії на 2024 рік.
Коаліція громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих унаслідок збройного конфлікту, закликала Кабінет Міністрів забезпечити виплату пенсій ВПО на загальних підставах і продовження соціальної підтримки найвразливіших груп.
У грудні 2024 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №12301, який вносить зміни до Закону “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (ВПО)” та інших законів України. Парламент планує вдосконалити підтримку 4,9 млн наразі зареєстрованих ВПО та врахувати виклики, що постали після початку повномасштабного вторгнення РФ.