Однокласники зацькували британську екоактивістку через збір сміття
У Британії 13-річна екоактивістка Надія Спаркс була змушена змінити школу, адже стала жертвою цькування та нападів однолітків через те, що збирала сміття.
Про це повідомляє BBC.
Надія стала відома в Британії наприкінці 2018 року, коли про неї написали місцеві ЗМІ. Дівчина щоранку прокидалася на годину раніше, щоб дорогою до школи зібрати сміття. Спочатку вона розповідала про свою активність у соціальних мережах, а згодом стала послом Всесвітнього фонду дикої природи. Вона також отримала нагороду від прем’єр-міністерки Великої Британії Терези Мей.
https://www.instagram.com/p/BhpZ8nvB31h/
“Дуже важко змінити ставлення підлітків (до проблем екології. – Ред.). Надя хотіла створити групу, щоб об’єднати всіх, і вона це зробила: з нею зв’язалися люди з усього світу. Ми неймовірно пишаємося нею”, – розповідала в інтерв’ю журналістам мати дівчинки Паула Спаркс.
Однак активність британки стала причиною цькування з боку однолітків, які дали їй прізвисько Trash Girl (Сміттєва дівчинка. – Ред.). Батьки кажуть, що підлітки не тільки словесно ображали їхню доньку, але й били та навіть погрожували ножем. На випадки цькування реагувала місцева поліція, проте адміністрація школи не допомагала боротися з кривдниками.
Через булінг сім’я Спаркс була змушена перевести Надію до іншої школи, яка розташована приблизно за 11 миль від її будинку. Незважаючи на це, юна активістка вже запевнила журналістів, що не збирається припиняти свою діяльність зі збору сміття.
Як показує практика, останнім часом активними членами руху за збереження довкілля стають підлітки. Найбільш відомою екоактивісткою сьогодні є 13-річна Грета Тунберг зі Швеції. Дівчина започаткувала рух #FridaysForFuture, члени якого пропускають заняття в школах та університетах щоп’ятниці, щоб виходити з акціями протесту. У березні цього року Тунберг за її досягнення номінували на Нобелівську премію миру.
Нагадаємо, що, згідно з дослідженнями ЮНІСЕФ, 24% українських дітей хоча б раз стикались із цькуванням у школі. З них менш ніж половина розповідали про цей досвід батькам, рідним та друзям. У грудні минулого року парламент доповнив статтю 173 КУпАП поняттям “булінг”. Відтоді в Україні активно почали притягати до відповідальності кривдників: уперше за цькування в країні покарали в Борисполі, де школярка виклала інтимні фото однолітки в Instagram. Також на сьогодні є щонайменше одне рішення суду щодо притягнення до відповідальності за булінг учителя.