На Нобелівську премію миру висунули шведську школярку: чим вона відома?

Дата: 14 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Шведську екоактивістку Грету Тунберг номінували на Нобелівську премію миру.

Про це повідомляє Time.

Тунберг виступає перед світовими лідерами на форумі в Давосі 

Грета Тунберг – 16-річна школярка зі Швеції. Її батько – шведський актор Сванте Тунберг, а мати – оперна співачка Малена Ерман. Відомою дівчина стала після студентського страйку проти зміни клімату, який вона почала в серпні минулого року під будівлею парламенту Швеції. Школярка вирішила розпочати акцію після масових лісових пожеж, які стались у країні влітку 2018 року; тоді всього за один тиждень у полум’ї згоріло 25 тисяч гектарів лісу. Вона заснувала рух #FridaysForFuture: його члени (здебільшого він складається з молоді – ред.) пропускають заняття у школах та університетах щоп’ятниці, щоб виходити з акціями протесту.

Після того як історія Грети стала відома світу, вона почала активну екологічну кампанію: брала участь в акціях під Європейським парламентом у Брюсселі, виступала на шведській конференції TED з промовою щодо глобального потепління, в ООН та на міжнародному економічному форумі в Давосі. Туди школярка, на відміну від багатьох делегатів, приїхала на поїзді; у такий спосіб вона показала, що використання реактивних літаків, на яких прилетіли політики з усього світу, шкодить довкіллю. 

 

“Дорослі кажуть: “Ми маємо дати молоді надію”, але я не хочу вашої надії. Я хочу, щоб ви працювали так, ніби ми перебуваємо у великій кризі. Працювали так, ніби горить наш будинок, адже це так”, – казала вона зі сцени заможним політикам. 

Історія боротьби школярки проти кліматичних змін привернула увагу багатьох світових медіа, про неї писали BBC, Time, The Nation та багато інших. 

“Ми висунули Грету, тому що кліматична загроза може бути однією з найважливіших причин війни і конфліктів. Масовий рух, який розпочала Грета, є дуже важливим внеском у мир”, – зазначив представник шведського парламенту Фредді Андре Овстегаард, який повідомив про висування дівчини на Нобелівську премію. 

Як відомо, минулорічну Нобелівську премію миру присудили двом активістам Денісу Муквеге та Наді Мурад за “зусилля, спрямовані на припинення використання сексуального насильства як зброї війни та збройного конфлікту”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter