Бойовики “ЛНР” хочуть запроторити за ґрати мешканку Антрацита, яка нібито організувала мітинг невдоволених примусовою мобілізацією

Дата: 06 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Бойовики так званої “ЛНР” затримали мешканку міста Антрацит та звинуватили в організації заворушень й держзраді нібито за те, що вона зібрала мітинг невдоволених примусовою мобілізацією в ОРДЛО жінок.

Про це повідомили в сюжеті пропагандистського російського телеканалу НТВ.

Скриншот відео

Мітинг, в організації якого звинуватили жінку, відбувся в Луганську.

У травні ZMINA розповідала, як тоді натовп жінок оточив одного з ватажків так званої “ЛНР” Владислава Дайнего прямо на вулиці та почав вимагати від нього відповідей на питання, чи можуть повернути їхніх чоловіків додому. Тих, судячи з розповідей жінок, відправили до Харківської області, а після поразки в боях з українськими військовими російські загарбники кинули насильно мобілізованих з ОРЛО напризволяще. 

За версією бойовиків, затримана організувала мітинг за завданням українського спецслужбовця, з яким нібито познайомилася на відпочинку в Одесі, а до цього розсилала провокаційні повідомлення в місцевих групах. 

Затриманій загрожує до 20 років за ґратами. 

Правозахисники вже неодноразово розповідали про посилення невдоволення серед жінок в ОРДЛО, чиїх чоловіків відправили на війну з Україною. Так, у Східній правозахисній групі казали, що жінки починають організовуватися за територіальним принципом у містах та селищах, щоб з’ясовувати інформацію про місце перебування своїх рідних. 

Окрім мітингу в Луганську подібні відбулись у місті Ровеньки на Луганщині, а також у населеному пункті Красний Луч, де, за даними правозахисників, мітингувальниці напали на так званого “військового комісара”. 

Про невдоволення примусовою мобілізацією жінок в ОРДЛО стає відомо й з перехоплень телефонних розмов, які публікують українські розвідники. 

Раніше повідомлялося, що Росія примусово мобілізувала з ОРДЛО, ймовірно, десятки тисяч чоловіків віком від 18 до 65 років і використовує їх серед іншого для визначення вогневих позицій ЗСУ – фактично як “гарматне м’ясо”.  

Своєю історією переховування від відправлення на війну проти України поділився зі ZMINA 21-річний Кирило. Хлопець майже місяць жив у повній ізоляції у квартирі в Донецьку, про яку знала лише його мама, а потім таємним шляхом виїхав до Росії, через яку потрапив до Естонії. 

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter