Більшість опитаних українців вважає відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях Зеленського

Дата: 12 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

78% опитаних українців вважають, що на президентові України Володимирі Зеленському лежить пряма відповідальність за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. 

Такі дані дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології.

Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента України

Опитування проводили в липні та серпні 2023 року, а поцікавилися думкою 2019 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України, окрім АР Крим, Донецької та Луганської областей, а також територій Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Харківської областей, де ведуть активні бойові дії. 

Не погоджуються з твердженням, що саме президент є відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях, лише 18% опитаних.

Дослідники кажуть, що українці старшого віку вимогливіші до президента, ніж молодь. Якщо серед опитаних віком 18–29 років 70% погоджуються з вищезгаданою тезою, то серед людей віком 60+ частка критично налаштованих зростає до 81%.

“Інших суттєвих відмінностей – за матеріальним становищем чи регіоном проживання – немає”, – констатують соціологи. 

Українці й до початку повномасштабного вторгнення Росії називали корупцію однією з найголовніших проблем країни. Вже цього року опитані соціологами назвали корупцію найбільшим побоюванням у процесі відновлення України після війни. 

Водночас на тлі появи новин про дослідження в медіа серед депутатів пропрезидентської партії “Слуга народу” лунають негативні оцінки дослідження, яке називають, наприклад, “маніпулятивним” 

Нагадаємо, що українські правозахисники та депутати Європарламенту закликають президента Володимира Зеленського повернути назад до нардепів законопроєкт про е-декларування, яким реєстр закрили від громадськості ще на рік. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter