Без води, опалення та світла: як житиме Маріуполь цієї зими
Цієї зими в окупованому російськими військовими Маріуполі люди житимуть без опалення, електрики та водопостачання, а тому їх закликають всіма можливими шляхами їхати на підконтрольні українському уряду території.
Про це в ефірі національного телемарафону 16 листопада сказав голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
Під окупацією в Маріуполі живуть понад 100 тисяч людей, які, окрім проблем через відсутність світла, води та опалення, мають проблеми з нормальним харчуванням. З деяких районів вони змушені йти декілька кілометрів, щоб стати в чергу на отримання хліба, в якій доводиться проводити ще багато годин.
Окупаційна російська адміністрація показово відкриває нове житло для людей, однак його кількість, у порівняні з об’ємами руйнувань, неймовірно мала.
Пропагандистські російські медіа в жовтні та листопаді активніше почали публікувати новини про заселення маріупольців у новозбудовані квартири. Вони переконують, що будівельники працюють у місті в три зміни.
В одній з останніх новин, поширених пропагандистами, йшлося про три “здані” багатоповерхівки на 250 квартир.
Кириленко, коментуючи дії та заяви окупантів, називає їх популізмом.
“Комунікації всі розбиті, зруйновані вщент, як і більше половини багатоквартирного житлового фонду. Зима для людей буде не просто вкрай складною”, – каже посадовець.
З початку листопада, відколи вночі температура повітря в Маріуполі опускається до +3 градусів, маріупольські посадовці називають ситуацію там катастрофою. Водночас настання холодів відчуває й та мала кількість містян, яка досі має світло.
“Люди у відчаї, бо немає сенсу вмикати електрообігрівачі, якщо в тебе немає навіть вікон”, – описував стан речей радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
Цього тижня температура повітря вночі в Маріуполі становить від 0 до +6 градусів.
Кириленко закликає маріупольців усіма можливими шляхами їхати на підконтрольні українському уряду території, де їм нададуть допомогу.
Нагадаємо, що росіяни в Маріуполі продовжують зносити пошкоджені внаслідок вторгнення будинки, а людям, які лишилися там жити, дають день-два, щоб зібрати речі.
Фотографія обкладинки: Reuters