Австрія запровадила обов’язкову вакцинацію від коронавірусу для дорослих

Дата: 05 Лютого 2022
A+ A- Підписатися

Австрія першою в Європі запровадила мандат на обов’язкову вакцинацію проти COVID-19 для дорослого населення.

Про це повідомляє CNN.

Джерело: АP

Президент Александер ван дер Беллен підписав відповідний документ у п’ятницю, 4 лютого. Перевірки щодо дотримання обов’язкової вакцинації обіцяють розпочати з 15 березня.

Від коронавірусу вакцинуватимуть усіх мешканців країни, старших 18 років.

Спочатку передбачалося, що щеплення від ковіду стануть обов’язковими для всіх австрійців віком від 14 років. Пізніше вирішили, що ця норма стосуватиметься лише дорослих.

Виняток може бути лише для вагітних жінок та тих, хто має медичні протипоказання.

Громадяни, які не матимуть сертифіката вакцинації, крім тих, хто звільнений від ін’єкції, будуть оштрафовані. Розмір штрафу становитиме від 600 до 3,6 тис. євро.

Рішення про обов’язкову вакцинацію в Австрії ухвалили в листопаді 2021 року. Після цього у Відні відбулися багатотисячні протести проти карантинних обмежень.

Загалом у країні вакциновано близько 73,5% — трохи більше за середній показник ЄС. Запровадження обов’язкової вакцинації обговорюють і в Німеччині, однак для підтримки закону Бундестагу знадобиться кілька місяців.

Нагадаємо, в Україні 8 листопада 2021 року набув чинності наказ МОЗ про перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації від COVID-19.

9 грудня список розширили, а 31 січня 2022-го наказ МОЗ набув чинності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter