Активіст Ратушний вимагає від Геращенка та МВС спростування недостовірної інформації у відео з Банкової

Дата: 24 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Київський активіст, голова громадської ініціативи “Захистимо Протасів Яр” Роман Ратушний вимагає від заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка та МВС спростувати та припинити поширювати недостовірну інформацію щодо нього.

Про це йдеться в офіційній вимозі Ратушного, надісланій на адресу заступника міністра, копія якої є в розпорядженні видання ZMINA.

Роман Ратушний. Джерело фото: vybory.pravda.com.ua
У зверненні йдеться про оприлюднений 23 березня 2021 року Антоном Геращенком на сторінці фейсбуку відеоролик, який, згідно з підписом, є “доказом того, що мітинг під ОП 20 березня із самого початку планувався не як мирна акція, а як бійка з правоохоронцями”. 
Ратушний також звертає увагу, що “із загального контексту відео і підпису до нього випливає, що зазначені у відео особи є підозрюваними у вчиненні злочинів”. 
За словами активіста, ролик містить його персональні дані, згоди на використання яких він не давав, а також створює в стороннього глядача враження про його причетність до незаконних дій та наявність підстав для переслідування його в кримінальному порядку.
Зокрема, йдеться про фото та інформацію про активіста, розміщені у відеоролику: його персональні дані (ПІБ), рід діяльності (голова громадської організації) та зображення (фотознімок у правій частині кадру).
Скріншот з відеоролика на сторінці Геращенка у фейсбуку

“При цьому невстановлена особа в масці, з якою мене нібито порівнюють, жодних протиправних дій на відео не вчиняє”, – наголосив Ратушний.

На думку активіста, “відеоролик має на меті створення негативного ставлення до нього з боку осіб, які його переглядають”.

Водночас Ратушний наголосив на тому, що зазначений відеозапис містить недостовірну та негативну інформацію щодо нього, яка ображає його честь і гідність і шкодить діловій репутації, та виступив з вимогою до Геращенка всю відповідну інформацію видалити, спростувати та вибачитися перед ним.

“Статтею 32 Конституції України кожному гарантується судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім’ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої збиранням, зберіганням, використанням та поширенням такої недостовірної інформації”, – написав він.

Він додав, що, згідно з вимогами статті 277 ЦК України, фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації. Поширювачем інформації, яку подає посадова чи службова особа під час виконання своїх посадових (службових) обов’язків, вважається юридична особа, у якій вона працює.

Активіст уточнив, що згаданий вище відеозапис станом на 23 березня активно розповсюджувався в ЗМІ та соцмережах і був доведений до відома невизначеного та необмеженого кола осіб.

“…Згадані в ролику особи (зокрема, я) трактуються медіа (як і мною, як і будь-ким іншим) як такі, яким планується (або вручено) повідомлення про підозру за вчинення начебто неправомірних дій. Що ображає мою честь і гідність, шкодить діловій репутації, також є очевидним порушенням презумпції невинуватості. Я окрім вищезазначеного розцінюю таку погрозу, яка виходить від посадової особи – заступника міністра внутрішніх справ, як порушення мого права на мирне зібрання”, – заявив Ратушний.

Скріншот з новини на УНІАН

Активіст виступив з вимогою до Геращенка:

  • припинити незаконне використання та видалити відеозапис із його зображенням та інформацією щодо нього на офіційній сторінці заступника міністра МВС Геращенка у фейсбуку;
  • спростувати недостовірну інформацію, розміщену за цим же посиланням, і публічно вибачитися за її розміщення шляхом публікації на фейсбук-сторінці Геращенка.

У разі відмови виконати його вимоги Ратушний планує звернутися до суду з відповідним позовом і вимагати відшкодування морального збитку.

Нагадаємо, що 20 березня біля Офісу президента в Києві відбулася чергова акція прихильників одеського активіста Сергія Стерненка, які вважають вирок суду щодо нього упередженим. Вони вимагали звільнення чоловіка та реального реформування судової системи.

Під час акції мітингувальники залили стіни й бруківку фарбою, намагалися підпалити табличку “Президент України” та розбили скло у дверях на вході. Правоохоронці, які працювали на мітингу, не втручались у перебіг акції, а очільник МВС Арсен Аваков говорив, що зроблено це було свідомо. Однак фахівці кажуть, що це є порушенням права на свободу зібрань. 

Правоохоронці оголосили про підозру одному з організаторів акції, лідеру руху “Гонор” Сергію Філімонову.

Також відомо, що поліція оголосила підозру в хуліганстві 26-річному Владу Сорду. Вінничанина, який до 2014 року жив у Криму, а згодом пішов воювати на Донбас, підозрюють за тією ж статтею, що й Філімонова. Водночас друзі кажуть, що затримали Сорда з порушеннями, коли той повертався з акції, а його поведінку на мітингу пов’язують з посттравматичним синдромом, спричиненим вибухом петард.  

За інформацією Геращенка, у справі щодо протестів біля ОП готується ще кілька підозр.

Загалом в опублікованій заяві МВС йдеться про п’ятьох людей, яких підозрюють в організації чи активній участі в мітингу. Крім вищезазначених, називаються прізвища Олексія Білковського, Романа Ратушного та Дениса Міщенка.

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter