З’їзд суддів обрав суддю Конституційного Суду за своєю квотою
У Києві XIV позачерговий з’їзд суддів обрав суддею Конституційного Суду України за своєю квотою голову Апеляційного суду Запорізької області Віктора Городовенка.
Як передає “Інтерфакс-Україна”, його кандидатуру в понеділок підтримали 186 із 287 присутніх делегатів з’їзду.
Віктор Городовенко був обраний на з’їзді таємним голосуванням. Після оголошення результатів голосування він подякував делегатам з’їзду за підтримку та пообіцяв докласти всіх зусиль на посаді судді Конституційного Суду, щоб не підвести суддівський корпус, який висловив йому високу довіру.
Городовенко народився 22 лютого 1968 року в Мелітополі Запорізької області. Закінчив Українську юридичну академію, повідомляють “Українські новини”.
З 1993-го до 2003 року він працював суддею Мелітопольського міського суду, потім очолював цей суд. Із 2005 року – обіймав посаду голови Апеляційного суду Запорізької області.
Городовенко є представником України в Консультативній раді європейських суддів Комітету міністрів ради Європи.
У червні Городовенка обрали секретарем Консультативної ради голів судів при Вищій раді правосуддя.
Раніше голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко заявляв, що у 2017 році Конституційний Суд не ухвалив жодного рішення, а останні кілька місяців не може обрати голову суду. Таким чином нинішній КСУ не виконує своєї конституційної ролі та суспільного призначення, а відтак ставить під загрозу ефективність всього державного механізму.
За його словами, обрання 5 нових суддів з’їздом суддів, Верховною Радою України та президентом може змінити ситуацію як на краще, так і на гірше – залежить від того, кого оберуть.
Експерт Центру політико-правових реформ Богдан Бондаренко також заявляв, що у Конституційному Суді має бути 18 суддів, а станом на сьогодні там є лише 13 суддів, які мають повноваження, і вони нездатні ухвалити рішення, для якого необхідним є 10 голосів.
За його словами, новий закон про Конституційний Суд повністю знівелював прогресивне положення Конституції, згідно з яким відбір мав би відбуватися на конкурсних засадах.
“Вийшло так, що Верховна Рада, президент, з’їзд суддів, які призначають по шість суддів Конституційного Суду, згідно прийнятого 13 липня закону, сам конкурс не проводять. Ми опинилися в ситуації, коли у нас є формально названа конкурсна процедура, Комісія при президенті, але фактично, жодного відбору не проводиться”, – зазначив Бондаренко.