Сенцова і Семену в Києві нагородили орденом “За мужність” імені Сахарова

Дата: 31 Січня 2018
A+ A- Підписатися

В Києві 31 січня оголосили лауреатів Премії імені Андрія Сахарова “За журналістику як вчинок”.

Як повідомляється на сторінці премії у Facebook, орден “За мужність” імені Сахарова цьогоріч отримали ув’язнені в Росії український режисер Олег Сенцов і журналіст Роман Сущенко, звинувачений у сепаратизмі в Криму журналіст Микола Семена, вбитий засновник “Української правди” Георгій Гонгадзе та викрадений у Донецьку журналіст Станіслав Асєєв.

Орден “За мужність” імені Андрія Сахарова. Фото: Станіслав Юрченко, Крим.Реалії

За інформацією “Крим.Реалії”, від імені Олега Сенцова орден отримала його сестра Наталя Каплан. Нагороду для Миколи Семени забрав керівник проекту “Крим.Реалії” Володимир Притула.

“Для нього (Семени – прим.) дуже важливо, що за його слова, що Крим – це Україна, його нагороджують російські друзі”, – зазначив він.

Окрім того Премію Сахарова вручили низці українських ЗМІ – зокрема, інтернет-виданню “Українська правда”, проектам “Радіо Свобода” та “Крим.Реалії”, а також газеті “День”.

Премію імені Андрія Сахарова “За журналістику як вчинок” 2001 року заснував правозахисник Гельсінської групи Петр Вінс. Орден “За мужність” створили 2017 року для “справжніх борців за правду”. До складу журі цьогоріч увійшли керівник Фонду захисту прав людини Гаррі Каспаров, письменники Володимир Войнович, Світлана Алексієвич, політологиня Лілія Шевцова.

Нагадаємо, російська влада звинуватила Миколу Семену в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. 22 вересня 2017 року його засудили до умовного терміну в 2,5 роки із забороною займатися професійною діяльністю на 3 роки. Пізніше заборону скоротили до 2,5 років.

Кримчанина Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком, Генадієм Афанасьєвим і Олексієм Чирнієм затримали в травні 2014 року. Всіх чотирьох підозрювали в підготовці низки терактів, а саме здійснення вибухів біля меморіалу “Вічного вогню” і пам’ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації “Російська громада Криму” і представництва партії “Єдина Росія” в Сімферополі. В серпні 2015 року Олега Сенцова засудили до 20 років позбавлення волі. Наразі він перебуває у виправній колонії міста Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу.

Кореспондента інформагенції Укрінформ у Франції Романа Сущенка у вересні 2016 року затримали у Москві під час приватної поїздки. ФСБ Росії звинуватило його в шпигунстві. Весь цей час Сущенко знаходиться на території Росії під арештом.

Станіслав Асєєв (псевдонім – Васін) співпрацював з українською службою Радіо Свобода та ще декількома українськими виданнями. Журналіст зник 2 червня 2017 року. За півтора місяці стало відомо, що Асєєва затримали на окупованій території Донецької області. Бойовики звинувачували журналіста в шпигунстві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter