Задзеркалля: як пропагандистські ЗМІ Росії звинувачують Україну у викраденні дітей

Дата: 01 Червня 2023 Автор: Олеся Ланцман
A+ A- Підписатися

З початку широкомасштабного вторгнення росіяни постійно підмінюють поняття. Так війну вони називають – визволенням, депортацію та примусове переміщення дітей  – рятуванням. І ось зараз репатріацію українських дітей з РФ або з тимчасово окупованих ними територій України почали називати кіднепінгом.

Найбільш показово поширення цього меседжу та розпалювання ворожнечі до українців можна прослідкувати на прикладі матеріалів росЗМІ про затримання українки, яка хотіла вивезти з тимчасово окупованої Херсонщини свого похресника, якого в Україні чекали бабуся й брат.

Росіяни відмовились віддавати Ользі Гурулі похресника Дениса, який перебуває на ТОТ Херсонщини, звинувативши її у кіднепінгу

Нагадаємо, у 20 числах травня українку Ольгу Гурулю, яка разом з іншими родичами дітей була у складі 7-мої рятувальної місії благодійного фонду Save Ukraine затримали росіяни. В неї забрали усі документи й телефон. Дві доби Ольгу допитували представники ФСБ та погрожували ув’язненням на 15 років. Ользі так і не дали змоги забрати хрещеного сина Дениса, натомість її відправили до Мінська, протримали там ще добу й відпустили. 

Однак перше повідомлення про її затримання в росЗМІ з’явилось лише 30 травня у кремлівському РІА “Новин”. Вони з посиланням на своє джерело повідомили, що “у Москві затримано громадянку України, яка приїхала до Росії з метою вивезення дітей-сиріт з нових регіонів за кордон”. “Вона приїхала до Росії за завданням фонду Save Ukraine, який працює із СБУ”, – писало видання.

Через дві години, видання на своєму телеграм-каналі виклало відео з цією жінкою та повідомило, що її депортують. На відео жінка розповідає, що нібито за завданням волонтерки Анастасії мала приїхати до Генічеська та оформити там опікунство над двома дітьми, а потім виїхати до Києва, звідти – до Німеччини. При цьому родичкою цим дітям вона не доводиться. Тобто, навіть у відео жінка каже, що мала забрати двох дітей, однак видання пише про “кілька десятків”. При цьому дітей, за твердженнями пропагандистів, планували продати за кордон:

“За участю фонду Save Ukraine планувалося вивезення за кордон кількох десятків дітей. Кінцева мета – вивезти дітей до Німеччини, Мюнстера, і передати невідомим людям за грошову винагороду”.

Також вони звинувачують Save Ukraine й саму Україну в організованому кіднепінгу “міжнародного рівня”, який фінансується Заходом:

“Захід під це виділяє великі гранти, а тема “депортації дітей” стала однією з топових у закордонних ЗМІ. Красива для Заходу картинка “порятунку дітей” могла б невідомо чим закінчиться для самих дітей із такими “опікунами”. Фактично, це організований кіднепінг міжнародного рівня”.

Цю інформацію почали масово поширювати росЗМІ та пропагандистські телеграм-канали. Вони  звинуватили жінку у кіднепінгу. Тобто ЗМІ переконують свою аудиторію, що українка хотіла незаконно вивезти з окупованої території Херсонщини їхніх дітей. Бо в уяві росіян Херсонщина це регіон РФ.

 

Росіяни навмисно спотворюють дійсність. Роблять вони це для того, щоб дискредитувати Україну, українську владу та самих українців. Адже такі новини викликають обурення й ненависть. І саме обурення й ненависть відчувається у російських користувачів у коментарях під цими новинами: “Я не вірю, що таку мерзоту народила і виносила жінка (мати)”; “Ось вам уся сутність бандерів”; “Тварь!! Ну, тварь же!! Ось хохли, гляньте, це ваші земляки, які торгують своїм народом. Дітьми!”.

І це при тому, що саме РФ ввела війська на територію України, саме росіяни вбивають, ґвалтують, викрадають українських дітей. Саме за підозрою у скоєнні воєнного злочину – незаконної депортації дітей з України до Російської Федерації Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини президента Марії Львової-Бєлової. 

Ось таке Задзеркалля.

Олеся Ланцман, журналістка

Читайте також: “У нас були таргани в шафах і в їдальні”: Настя з Херсонщини розповіла про чотиримісячне “оздоровлення” в Криму

“Вони нас за людей не вважали”: Віталій з Херсонщини розповів про ставлення поплічників РФ до українських дітей “на оздоровленні”

“Погрожували психлікарнею”: 16-річний Артем розповів про умови перебування в депортації

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter