Про те, що не так оптимізацією шкільної освіти від МОН, ZMINA поговорила з освітянами, яких ці реформи можуть торкнутись, а також з правозахисниками, які опікуються правами переселенців та мешканців окупованих територій.
Уже в липні цього року росіяни етапували до різних пенітенціарних установ РФ ще п’ятьох бранців Кремля. Їх відправили до Архангельської області, Чувашії, Республіки Марій Ел. Все це – за тисячі кілометрів від рідного Криму. Правозахисники вважають це одним з методів тиску росіян на незгодних з окупаційною політикою в Криму
Це перша з чотирьох міждержавних справ із позовами України проти Росії в контексті російсько-української війни. ZMINA пояснює, які порушення прав людини констатував суд та які наслідки це рішення матиме для потерпілих і країни-агресора.
Нинішнього року на окупованих з 2014 року територіях Луганщини та Донеччині та в Криму випустилися останні школярі, які прийшли до школи ще за України. Окупація триває вже понад десять років, але попри труднощі щороку в українські виші вступають тисячі українських дітей з ТОТ.
Усього за три дні – з 18-го по 20 травня 1944 року з Криму виселили близько 240 тисяч осіб, тисячі з них загинули під час дороги від голоду, спраги, хвороб та тисняви у задушливих товарних вагонах. Україна визнала злочин примусової депортації актом геноциду і щороку 18 травня відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, в заручниках країни-агресора опинилися українські громадяни, які вже відбували покарання або утримувалися слідчих ізоляторах на нині окупованих територіях.
ZMINA зібрала інформацію про останні випадки тиску на українських журналістів, згадала, як це було за часів Януковича, а також спитала медіаюриста про те, які закони порушили переслідувачі журналістів і чому Україні потрібно це розслідувати якнайретельніше.
ZMINA зібрала найбільш показові зрушення та події у сфері прав людини, які сталися у 2023 році
Після арешту чоловіка Муміне Салієва змушена виховувати чотирьох неповнолітніх дітей сама. Молодшій доньці на момент затримання батька було всього п'ять місяців. Та навіть в такій ситуації вона не зациклилась на власних труднощах і проблемах, а зайнялася правозахисною та журналістською діяльністю в Криму, підтримуючи не лише чоловіка, який зараз за півтори тисячі кілометрів у російській колонії, а й допомагаючи сім'ям інших політв'язнів.
Кримські політв’язні зазнають психологічного тиску в колоніях і СІЗО та не мають доступу до якісної медицини
Наразі чоловік, визнаний політв'язнем, відбуває покарання у виправній колонії Кемеровської області. У нього серйозні проблеми зі здоров'ям: тромбофлебіт і супутні трофічні виразки на ногах, які необхідно постійно обробляти, різко впав зір. Вже в ув’язненні йому поставили діагноз “остеохондроз”. Однак головний біль і біль у грудній клітці у бранця Кремля з'явилися після “Лефортова”, де у нього був конфлікт із співкамерником.
Володимир Якименко відбуває незаконне покарання у колонії суворого режиму №4 міста Пугачов Саратовської області Росії. Чоловік має проблеми зі здоров’ям: хворий шлунок і виразка 12-перстної кишки. Він потребує постійного вживання ліків і регулярного медичного обстеження. Проте в російській колонії розраховувати на адекватне медичне обслуговування марно.
Левіза Джелялова розповіла, як разом з адвокатами стала захисницею чоловіка, як протистояла антигуманній тюремній системі й домагалася позитивних змін та на які інструменти та інституції покладає надії, щоб повернути чоловіка з полону
Наступною жертвою кремлівського режиму може стати Амет Сулейманов. Кримський татарин має серйозні проблеми із серцем, йому необхідна заміна серцевого клапана. Крім цього, у нього діагностовано ще низку захворювань, зокрема псоріаз, проблеми з легенями, гонартроз, хронічний ревматизм. Вирок окупантів – 12 років позбавлення волі за звинуваченням у "тероризмі", але без медичного нагляду та за відсутності ліків цей строк він може й не пережити.
Чому Росія не погоджується на обмін цивільних? Чому ненадання медичної допомоги бранцям має в РФ системний характер? На ці та інші запитання відповіла постійна представниця президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева
Чоловік розповів, як росіяни у в’язницях цілеспрямовано намагаються знищити не лише фізичне здоров’я, але й дух і силу волі бранців
Чоловіка засудили за антивоєнні листівки, на нього тиснуть в колонії, бо він — "політичний"
Через проблеми зі здоров’ям багато з них ризикують не вийти з ув’язнення
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.