Freedom House проаналізувала стан глобальної свободи та підбила підсумки спостережень за 50 років
Одним з видів медіарту стали інтернет-меми. За час повномасштабної війни вони стали поширеним і ефективним видом рефлексії. Якщо відбувається якась політично вагома, помітна подія, мережа реагує одразу.
Чому випадків побільшало випадків накладення санкцій на українців з боку соцмереж та великих інтернет-платформ, чи можна вберегтися від цього та чи є такі санкції обмеженням свободи слова та вираження поглядів, ZMINA питала в експертів з цифрової безпеки.
Дівчина, яка наважилася розповісти про зґвалтування, звинуватила журналістку, яка хотіла поспілкуватися з її ймовірним кривдником, у неетичністі та нечутливості
До телеграму є питання щодо конфіденційності інформації, але як майданчик протидії російській пропаганди він дуже ефективний
ZMINA зібрала десятку найпомітніших позитивних змін у сфері прав людини, які сталися у 2022 році.
ГО досі мають доводити державному сектору, що не несуть жодних ризиків, і це заважає їхній ефективній діяльності
Медійники вважають абсурдною ситуацію, коли їх позбавляють права працювати через гарно зроблену роботу
Загалом глобальна свобода інтернету погіршується вже 12-й рік поспіль
Дружина та друзі Дмитра Чичери розшукують його вже понад сім місяців
Київрада 14 травня 2022 року проголосувала за офіційний демонтаж “пам'ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою Росії та СРСР”. У додатку до цього рішення є орієнтовний перелік таких об’єктів.
На запитання щодо публікації інформації про військових та руйнування, оприлюднення фото та відео чутливого характеру та документів потрібних журналістам у прифронтових зонах відповідають медіаексперти ГО “Платформа прав людини” Євген Воробйов, Ольга Вдовенко, Микола Гринишак, Людмила Опришко, а також член Нацради з питань телебачення і радіомовлення, медіаюрист Олександр Бурмагін.
Коли почався повномасштабний наступ росіян, кримський татарин, ветеран АТО Руслан Заредінов з родиною жив в смт Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області — за 25 кілометрів від Чонгару. Через майже блискавичну окупацію Херсонщини виїхати їм не вдалося. П’ять місяців 35-річний чоловік і його рідні прожили у страху, що за Русланом прийдуть росіяни.
Як писати про російські звірства, воєнні злочини та геноцид? Відповіді шукали українські журналісти та медіаексперти
Проєкт закону має пройти експертизу Єврокомісії
Найбільше постраждали жінки-журналістки
Віталій Ситніков — 34-річний маріуполець. Разом з іншими 32 водіями-волонтерами сто днів провів у полоні терористів: в Оленівській колонії №120 на тимчасово окупованій Донеччині. Чоловік розповів про умови утримання та ставлення російських військових і колаборантів “ДНР” до полонених українців — цивільних і військових, жінок і чоловіків.
ZMINA розбиралася, чим обумовлений такий "демарш" українського олігарха, чи справді Ахметов передає всі медіа державі, де працюватимуть журналісти та яку роль насправді грає в цій історії закон закон про олігархів.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.