В соціологічному дослідженні окреслюється ставлення мешканців Криму та материкової України один до одного, уявлення про майбутнє Криму, бачення устрою та організації влади в деокупованому Криму, тема колабораціонізму, мовне та кадрове питання, питання статусу Криму, виклики, з якими може зіштовхнутись українське суспільство після деокупації півострова, ставлення до пам’ятників, пам’яток, встановлених під час російської окупації Криму, можливих рішень щодо топоніміки, меморіалізації
Коаліції громадських організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, закликають народних депутатів повернутися до розгляду законопроєкту №6099 на найближчій сесії парламенту та розв’язати питання реєстрації українців, які народилися в окупації
Правозахисники переконані, що реалізація цих рекомендацій дозволить забезпечити послідовну державну політику щодо постраждалих внаслідок війни, сприятиме досягненню справедливості та забезпечить передбачуваність дій держави щодо тих, хто постраждав внаслідок збройної агресії проти України
Щоб пригадати рік, який минув, та його здобутки у сфері прав людини ZMINA традиційно готує перелік правозахисних перемог. Більшість із них — зі словом "але".
ZMINA підготували інструкцію для тих, хто хоче отримати український паспорт.
Це перша з чотирьох міждержавних справ із позовами України проти Росії в контексті російсько-української війни. ZMINA пояснює, які порушення прав людини констатував суд та які наслідки це рішення матиме для потерпілих і країни-агресора.
Виставку можна відвідати до 2 червня. Розповідаємо, які експонати увійшли до неї та які сенси вони доносять
Мистецька виставка триватиме до 26 червня 2024 року, Дня кримськотатарського прапора. Відвідати її можна за попереднім узгодженням із Представництвом Президента України в АР Крим/Офісом Кримської платформи за електронною адресою: press@ppu.gov.ua або номерами телефону: +380 50 633 2209, +380 50 859 8497.
Виставка "За об’єктивом: культура у вирі війни" працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (за адресою: вулиця Терещенківська, 15, Київ) до 19 травня включно. Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок - вихідні). Вхід вільний.
У понад половини громадян є розуміння того, що жителі ТОТ не мали вибору і були змушені отримати російські паспорти. Водночас чиновники та поліцейські, які працювали в окупації, мають бути звільнені та притягнуті до відповідальності.
ZMINA розповідає, що громадянам в окупації загрожує за службу у Збройних силах Росії та як спробувати себе захистити
Мета проєкту – підготувати фахівців, які працюватимуть над відновленням транспортного сполучення та судноплавства в Чорноморського регіоні, активізацією економіки та інвестицій, поверненням української освіти та культури на півострів.
У своїх спогадах свідки початку російської агресії спростували твердження пропаганди країни-агресора, що вона отримала контроль над Кримом у мирний спосіб та за згодою кримчан
Росія почала заарештувати українців від початку своєї агресії у Криму та на Сході України у 2014 році. На тимчасово окупованих територіях переслідують громадян України, зокрема через їхню участь у політичних акціях, протестах, за критику режиму та вираження поглядів, що суперечать позиції країни-окупанта
ZMINA розповідає, чому МОН хоче ліквідувати ТНУ, чому його варто зберегти, на думку колективу і громадськості, що очікує студентів та викладачів у разі приєднання до Києво-Могилянської академії та які є "підводні камені" в цій ситуації.
У процесі реінтеграції звільнених територій одним із найбільших викликів для держави Україна стане упорядкування квазіюридичних дій, які мали місце протягом окупації Росією українських територій, та їхніх наслідків. Серед державних органів та в експертному середовищі наразі тривають дискусії про те, як, відповідаючи на ці виклики, забезпечити захист прав людини, інтереси громадян та правову визначеність, а також зрештою відновити правовий режим на звільнених територіях.
ZMINA зібрала найбільш показові зрушення та події у сфері прав людини, які сталися у 2023 році
Коротко переповідаємо головні тенденції, які зафіксувало відомство
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.