Українські знаменитості закликають громадян захищати свої права

Дата: 11 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

В Україні стартувала кампанія ООН до Міжнародного дня прав людини за участі зірок та правозахисників. Українські знаменитості та громадські діячі закликають знати свої права, захищати свої права та права інших.

В ООН зауважують, що наслідками конфлікту, який триває більше 2 з половиною років в Україні, стали численні людські, соціальні та економічні втрати, порушення законів, та чи не найголовніше ‒ прав людини.

До кампанії долучилися Святослав Вакарчук, Гайтана, Алла Мазур та багато відомих громадських та культурних діячів. 

Cлоган цьогорічної всесвітньої кампанії до Дня прав людини ‒ “Захищай права інших сьогодні”. Ми як Моніторингова Місія ООН з прав людини  щодня спілкуємося з людьми, котрі занепокоєні порушеннями своїх прав та прав їхніх рідних, друзів, сусідів. Ми документуємо такі випадки для майбутньої відповідальності за порушення. Настільки ж важливим є і роль громадянського суспільства, котре активно працює задля покращення ситуації з правами людини”, ‒ каже голова Моніторингової місії ООН в Україні Фіона Фрейзер.

Кампанія має на меті підвищити рівень обізнаності громадськості стосовно ключових положень Загальної декларації прав людини. Декларація була прийнята 10 грудня 1948 року і стала ключовим міжнародним документом, що визначає права, основні свободи й проголошує рівні права всіх людей. Текст Декларації було перекладено на рекордну кількість мов  ‒  її можна прочитати 370 мовами світу.

“Права українців дедалі частіше порушуються під час пошуку роботи за кордоном через економічні труднощі в країні. Ми бачимо це через різке збільшення кількості виявлених осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Внутрішньо переміщені особи в Україні також уразливі до порушення їхніх прав. Тому підтримка прав мігрантів залишається сьогодні вагомою як ніколи, в глобальному вимірі та в Україні зокрема”, ‒ каже Манфред Профазі, голова Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

У рамках цьогорічної кампанії українські знаменитості та правозахисники  озвучать у відеороликах  статті Загальної декларації прав людини, які є найбільш актуальними для України на сьогодні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: