Жанна Нємцова фінансово підтримає сім’ї героїв Небесної Сотні

Дата та час події: 22 Червня 2016, 19:04
A+ A- Підписатися

Російська правозихисниця Жанна Нємцова передасть на допомогу українцям частину коштів з отриманої нею польської Премії Солідарності. Проект підтримки родин загиблих героїв Небесної Сотні буде представлений на прес-конференції в середу, 22 червня, об 11:30, у прес-центрі Українського кризового медіа-центру (Київ, вул. Хрещатик, 2).

У 2015 році донька вбитого російського опозиціонера Бориса Нємцова Жанна отримала польську Премію Солідарності імені Леха Валенси. На церемонії вручення вона заявила, що передає частину коштів на благодійні проекти в Україні.

Тогоріч фінансову підтримку вже отримали 187 родин Героїв Небесної Сотні, загиблих на сході України медиків і журналістів та багатодітних. Гроші на це виділив Мустафа Джемілєв, лідер кримських татар, із Премії Солідарності, лауреатом якої він став у 2014 році.

Цього року проект з підтримки родин загиблих героїв стартував 1 червня 2016 року і буде реалізований громадською організацією “КримSOS” у співпраці з польським фондом “Освіта для демократії” до 30 листопада 2016 року.

Проект передбачає:

  • виплати пожертв сім’ям «Небесної сотні», сім’ям медиків та журналістів, які загинули на Сході України, та сім’ям загиблих на сході захисників України, в яких виховуються троє і більше дітей;
  • надання юридичної підтримки вище названим сім’ям;
  • організацію круглого столу, що підніме тему культури пам’яті про Революцію Гідності.

На прес-конференції 22 червня буде оприлюднене звернення Жанни Нємцової (формат уточнюється).

Також про проект розкажуть:

  • Кжиштоф Становський, Президент Фонду Міжнародної Солідарності;
  • Мартина Боґачик, заступник голови правління фонду “Освіта для демократії”;
  • Таміла Ташева, засновник і координатор громадської ініціативи “КримSOS”;
  • Ігор Гурик, голова громадської організації “Родини Героїв Небесної Сотні”, батько Героя Небесної Сотні Романа Гурика.

Проект реалізується: громадською організацією “КримSOS” за підтримки фонду “Освіта для демократії” та фонду “Бориса Нємцова”.

Премія Солідарності заснована польським Міністерством закордонних справ і фондом Леха Валенси і присуджується за видатну діяльність в імёя просування і захисту демократії та громадянських свобод.

Лауреат отримує статуетку і мільйон євро, більшу частину якого він має витратити на підтримку демократії.

Громадська ініціатива “КримSOS” створена 27 лютого 2014 як Facebook-сторінка для оперативного та об’єктивного висвітлення подій, які відбувалися в Криму. Незабаром організація стала надавати допомогу внутрішньо переміщеними особам із Криму та східної України. З липня 2014 КримSOS став виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові, Україні. КримSOS має представництва в Києві, Львові та Херсоні. Організація надає гуманітарну та юридичну допомогу переселенцям, інформує про події в Криму, займається програмами соціальної адаптації, розвитком місцевих громад переселенців, адвокаційними проектами, супроводом судових справ вимушено переміщених осіб.

За час існування організація КримSOS надала гуманітарну допомогу на суму понад 6 млн грн, пряму і непряму допомогу отримали понад 180 000 чоловік, консультацій надано більше 90 000, з них третина – юридичного характеру.

Особливе місце в роботі громадської організації посідає “кримське питання”. Постійно ведеться адвокаційна робота питань, які стосуються Криму, проводиться моніторинг ситуації в Криму, в тому числі і у контексті захисту прав людини. У травні 2015 в організації був створений інформаційний центр “QirimInfo”, завдання якого – повернути інтерес української та світової громадськості до ситуації в Криму і до проблем кримчан.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: