До Гааги передадуть справи про злочини стосовно сексуального насильства на Донбасі

Дата та час події: 27 Вересня 2018, 14:54
A+ A- Підписатися

27 вересня об 11:30 у приміщенні прес-центру “Інтерфакс-Україна” (вул. Рейтарська, 8/5-А) відбудеться брифінг за результатами подання про сексуальне насильство під час збройного конфлікту на сході України до Офісу Прокурора представниками Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ), що входить у Коаліцію правозахисних організацій “Справедливість заради миру на Донбасі”, і FIDH (Міжнародна федерація прав людини).

Про злочини і відповідальних за них осіб, процес підготування подання, його зміст і очікувані результати розкажуть учасники брифінгу:

Володимир Щербаченко – голова ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”,
Наталія Гриценко – дослідниця ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”,
Ірина Довгань – волонтерка, колишня полонена.

Модератор – Олександра Дворецька, БФ “Восток-SOS”.

Реєстрація на брифінг за посиланням.  

СЦГІ та FIDH зібрали факти сексуального насильства, які підтверджують, що ці злочини були скоєні в контексті збройного конфлікту на сході України та мали системний характер. Відтак, відповідно до Римського статуту, вони можуть бути кваліфіковані як військові злочини та/або злочини проти людяності.

Зібрану інформацію буде передано до канцелярії прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) 26 вересня 2018 року, а наступного дня правозахисники розкажуть про результати зустрічі в Гаазі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: