Показ фільму про життя та смерть на кордоні Европи

Дата та час події: 20 Червня 2016, 18:08
A+ A- Підписатися

20 червня, у Всесвітній день біженця, проект “Без кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія” за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA та Центру візуальної культури запрошує на показ документального фільму Якоба Броссмана “Лампедуза взимку” (2015).

Під час обговорення ситуації біженців з різних країн у сьогоднішній Україні всі бажаючи зможуть поспілкуватися та поставити запитання шукачам притулку, що звернулися до України за захистом, та представникам правозахисних організацій.

Місце: ХАЩІ – літній майданчик Центру візуальної культури; прохід біля церкви св. Василя Великого – Київ, Вознесенський узвіз, 7 або біля ул. Петровській 30/34.

Час початку:​ 20:30.

Вхід вільний, запрошуємо всіх!

“Лампедуза взимку” це документальний фільм про життя та смерть на кордоні Европи. Цей “острів біженців” ми бачимо посередині зимового смутку, коли туристів вже немає, а біженці, що залишаються на ньому, намагаються домогтися того, щоб їх було перевезено на материк. Коли під час пожежі згорає напіврозвалений пором, що з’єднував острів з материковою частиною країни, мер Джузі Ніколіні разом із місцевими рибалками починають боротися за те, щоб отримати новий корабель. Маленька громада на краю Європи бере участь у боротьбі за солідарність з тими, кого багато хто вважає причиною тривалої кризи: з африканськими людьми в човнах.

Трейлер.

Всесвітній день біженця заснований Генеральною Асамблеєю ООН 2001 року на честь 50­річчя Конвенції про статус біженців. Цей день традиційно відзначається кожного року 20 червня.

За оцінками правозахисних організацій, щороку в Україні статус біженця просять біля 1500 осіб. В той же час, за даними УВКБ ООН, за більш як 20 років існування інституту притулку в Україні статус біженця було надано близько 2500 біженцям.

Натепер в усьому світі нараховується 19,5 млн біженців та 1,8 млн шукачів притулку. Більше половини з них діти.

­Проект “Без Кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія” діє у таких сферах: привернення уваги до прогалин та недоліків систем надання статусу біженця та допомоги вимушеним переселенцям в Україні, допомога біженцям, шукачам притулку та внутрішньо переміщеним особам; протидія расизму та ксенофобії в українському суспільстві, включно з проблемою злочинів на ґрунті ненависті та мови ворожнечі; привернення уваги до стану із дотриманням права на свободу пересування, до ситуації мігрантів в Україні та Європі, дискримінаційних міграційних та поліцейських політик.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Фестиваль проводиться щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. По завершенню Docudays UA презентує найкращі фільми в регіонах України у рамках Мандрівного фестивалю. Покази тривають з жовтня по грудень (включно) у понад 230 містечках України.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

14­й Docudays UA пройде з 23 по 31 березня 2017 року у Київському Будинку Кіно. Прийом фільмів відкрито з 1 липня по 30 листопада 2016 року.

Центр візуальної культури ​(ЦВК) був створений у 2008 році як майданчик для співпраці між академічними, художніми та активістськими спільнотами. ЦВК єнезалежною громадською організацією, що займається видавничою і виставковою діяльністю,науковими дослідженнями, проведенням публічнихлекцій, дискусій і конференцій. У 2015 році Центрвізуальної культури отримав нагороду Європейськоїкультурної фундації ім. принцеси Марґріт. Центр візуальної культури також виступив організатором Київської бієнале 2015 “Київська школа”.

Новина на сайті Проекту “Без Кордонів”.

Подія на Facebook 

Додаткова інформація: home@noborders.org.ua, +38 097 238 63 86

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: