Суд Гааги вирішив зберегти анонімність більшості свідків у справі МН-17
Окружний суд Гааги ухвалив сьогодні рішення про збереження анонімного статусу 12 свідків у справі про катастрофу малайзійського рейсу MH-17 на Донбасі.
Про це повідомляє ТАСС.
Адвокати одного з чотирьох фігурантів справи, росіянина Олега Пулатова, подали апеляцію на рішення судового слідчого про забезпечення анонімності 13 свідкам, яким загрожує небезпека. Суд дійшов висновку, що це рішення було правильним, але щодо одного зі свідків воно було ухвалено з порушенням наявних процедур. Відповідно, з нього була знята анонімність, а його свідчення не використовуватимуть у суді.
Як відомо, наприкінці минулого року Об’єднана слідча група (JIT) оприлюднила запис розмови бойовиків, який учергове доводить причетність Росії до збиття “боїнга” MH-17 влітку 2014 року.
Слідча група з розслідування збиття малайзійського “боїнга” оголосила, що той збили зенітно-ракетним комплексом “Бук” з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, яка базується в російському місті Курську.
Наразі прокуратура Нідерландів висунула звинувачення чотирьом фігурантам справи:
- Сергію Дубинському (позивний Хмурий) – голова розвідки так званої “ДНР”, ветеран ГРУ РФ. Його вважають організатором бойового застосування установки.
- Ігорю Гіркіну (позивний Стрелок) – “міністр оборони” так званої “ДНР”. Як встановили слідчі, вранці 18 липня він розмовляв із Дубинським, який пов’язаний з евакуацією установки “Бук” з підконтрольної сепаратистам території України назад до Росії.
- Олегу Пулатову (позивний Гюрза) – підполковник запасу російських повітряно-десантних військ. Причетний, за версією слідства, до перевезення “Бука” й організації охорони району падіння уламків збитого літака. Вважається, що він був біля установки в момент пуску.
- Леонідові Харченку (позивний Кріт) – громадянин України, командир так званого “розвідувального батальйону” в “2-му відділі ГРУ ДНР”, причетний до охорони установки “Бук” у районі місця пуску на південь від Сніжного. Він, можливо, також координував транспортування “Бука” з Донецька до місця пуску і подальшу евакуацію установки до Росії.
Нещодавно адвокати, які представляють на суді інтереси підозрюваного Олега Пулатова, заявили, що вони не знають, хто фінансує його захист.