П’ять країн закликали РФ співпрацювати з міжнародним розслідуванням у справі МН-17
Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина та Польща закликали Російську Федерацію виконати резолюцію Радбезу ООН 2166 та повною мірою співпрацювати з кримінальним розслідуванням у справі щодо збиття малайзійського “боїнга” МН-17.
Спільну заяву опублікували на сторінці Постійного представництва України в ООН.
https://www.facebook.com/UKRinUN/photos/a.648218252195784/1261293860888217/?type=3&theater
Як держава-учасник Спільної слідчої групи Україна також закликала РФ виконати резолюцію.
“Прикро, що російська влада донині не співпрацює повною мірою з незалежним розслідуванням JIT (Спільної слідчої групи). У той час як кримінальне розслідування JIT триває, ми закликаємо всі держави, зокрема Російську Федерацію, виконати свої зобов’язання за Резолюцією 2166 ООН і повністю співпрацювати з міжнародним розслідуванням”, – йдеться в документі.
У Постійному представництві України в ООН висловили впевненість, що, “хоч би яким тернистим був шлях, істина трагедії буде встановлена, а причетні – як виконавці, так і замовники – будуть притягнуті до відповідальності”.
Як відомо, наприкінці минулого року Об’єднана слідча група (JIT) оприлюднила запис розмови бойовиків, який учергове доводить причетність Росії до збиття “боїнга” MH-17 влітку 2014 року.
Слідча група з розслідування збиття малайзійського “боїнга” оголосила, що той збили зенітно-ракетним комплексом “Бук” з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, яка базується в російському місті Курську.
Наразі прокуратура Нідерландів висунула звинувачення чотирьом фігурантам справи:
- Сергію Дубинському (позивний Хмурий) – голова розвідки так званої “ДНР”, ветеран ГРУ РФ. Його вважають організатором бойового застосування установки.
- Ігорю Гіркіну (позивний Стрелок) – “міністр оборони” так званої “ДНР”. Як встановили слідчі, вранці 18 липня він розмовляв із Дубинським, який пов’язаний з евакуацією установки “Бук” з підконтрольної сепаратистам території України назад до Росії.
- Олегу Пулатову (позивний Гюрза) – підполковник запасу російських повітряно-десантних військ. Причетний, за версією слідства, до перевезення “Бука” й організації охорони району падіння уламків збитого літака. Вважається, що він був біля установки в момент пуску.
- Леонідові Харченку (позивний Кріт) – громадянин України, командир так званого “розвідувального батальйону” в “2-му відділі ГРУ ДНР”, причетний до охорони установки “Бук” у районі місця пуску на південь від Сніжного. Він, можливо, також координував транспортування “Бука” з Донецька до місця пуску і подальшу евакуацію установки до Росії.
Нещодавно адвокати, які представляють на суді інтереси підозрюваного Олега Пулатова, заявили, що вони не знають, хто фінансує його захист.