“Поліцейське свавілля” чи професіоналізм? Реакція соцмереж на Марш рівності
У неділю, 17 червня, у Києві відбувся Марш рівності, учасники якого пройшли центральною частиною столиці. За повідомленням організаторів, у ході взяли участь близько 5-6 тисяч людей – це вдвічі більше, ніж минулого року. Противники Маршу щонайменше тричі намагалися перешкодити його проведенню, однак їхні дії були блоковані поліцією. Все це стало предметом обговорення в соцмережах.
О 6-й годині ранку понад 150 осіб вийшли на перехрестя вулиці Володимирська – бульвар Тараса Шевченка та перекрили дорогу на маршруті руху Маршу рівності. Групу відтіснила поліція, для перевірки документів було затримано більше 50 людей. Пізніше через сутичку біля готелю “Опера” між противниками та учасниками маршу правоохоронці затримали ще близько 20 осіб.
Загалом до управлінь поліції для встановлення анкетних даних та надання пояснень доставили близько 60 осіб. Фотографії сутичок у Facebook опублікував також координатор праворадикальної організації “С14”.
Пізніше всіх затриманих відпустили. Начальник Головного управління Нацполіції Києва Андрій Крищенко заявив, що усім затриманим була надана правова та медична допомога. При цьому жоден учасник Маршу рівності не постраждав, але є постраждалі серед правоохоронців.
Близько 10-ї години ранку колони Маршу вже були сформовані. Учасники стали ділитися враженнями у Facebook.
Топ-політики на Марш не прийшли, але були присутні іноземні посли, деякі народні депутати і один депутат Київради.
Деякі народні депутати висловлювались категорично проти Маршу.
Депутат Ігор Луценко назвав це “Маршем поліцейського свавілля”.
З цим погоджувалися не всі, хоча деякі нарікання все ж були.
Були докори і на адресу Київського метрополітену.
Організатори КиївПрайду залишилися задоволені проведеним Маршем. Політики, журналісти і блогери – рефлексували.
Ну і куди ж без жартів.
А Петро Порошенко привітав усіх із Днем батька.