Попри підтвердження росіянами увʼязнення мешканця Запорізької області Нікіти Чирки, досі не відоме його місцеперебування

Дата: 31 Березня 2026
A+ A- Підписатися

У квітні 2024 року російські окупанти викрали жителя міста Василівка, Нікіту Чирку, поблизу його власного будинку. Згодом російська сторона підтвердила представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста, що 22-річний чоловік перебуває у них.

Про це повідомляє ГО “Цивільні вільні”.

Нікіта Чирка. Джерело: ГО “Цивільні в полоні”

За даними ресурсу ualosses, Нікіту викрали 12 квітня 2024 року поблизу власного помешкання у місті Василівка. При цьому окупанти не надали жодних пояснень і не повідомили родині причин затримання.

“На момент викрадення Нікіта перебував у статусі цивільної особи. Він не був засуджений, не притягувався до кримінальної відповідальності та, за словами близьких, не мав жодного відношення до воєнних дій чи збройних формувань“, – йдеться у повідомленні ГО “Цивільні вільні”.

Пізніше російська сторона підтвердила представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста про перебування Чирки у них. Проте родині досі невідомо, у яких саме умовах він утримується і чи надається йому медична допомога. Також вони нічого не знають про його стан здоров’я.

“Близькі наголошують, що відсутність офіційної інформації посилює тривогу за життя і безпеку Нікіти. З огляду на численні повідомлення про випадки жорстокого поводження з цивільними особами на ТОТ, родина побоюється найгіршого, – зазначають активісти.

Рідні Нікіти продовжують звертатися до міжнародних і правозахисних організацій із проханням допомогти встановити його точне місцеперебування та сприяти якнайшвидшому звільненню.

Нагадаємо, російський суд у Ростові-на-Дону засудив трьох підлітків з тимчасово окупованого Мелітополя до тривалих термінів ув’язнення. Йдеться про Віктора АзаровськогоОлега Шокола та Дениса Василика, яких звинуватили в “тероризмі” та судили як громадян Росії.

Також окупаційний “Запорізький обласний суд” засудив мешканця села Братське Володимира Пержинського до 12 років і 5 місяців колонії. 46-річного чоловіка звинуватили в диверсійній діяльності та підриві військової техніки РФ. 

Окупаційний суд призначив його сину Марку 15 років позбавлення волі, з яких перші чотири він має провести у в’язниці, а решту терміну – в колонії суворого режиму. Крім цього, чоловіка зобов’язали сплатити штраф у розмірі 1 мільйон рублів та відшкодувати “збитки” на користь РФ у сумі 17,6 мільйона рублів. Також вирок передбачає додаткові два роки обмеження волі після відбуття основного терміну покарання.

Поділитися:
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter або ⌘+Enter.