МОН: з-за кордону не повернулись до 17% чоловіків, які поїхали за студентськими обмінами
До України не повернулися до 17% хлопців, які виїхали за програмою обмінів студентів.
Про це розповів заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький у коментарі “Укрінформу”.

Зміни, що дозволили виїжджати за кордон чоловікам від 18 до 22 років, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, внесли торік. На навчанні в іноземних закладах вони можуть перебувати не довше одного семестру.
За словами Винницького, ситуація із неповерненням різниться від вишу до вишу. Один зі способів запобігти таким ситуаціям, на думку урядовця, є ретельніший відбір кандидатів на виїзд.
“По деяких університетах вона є дуже високою, по інших – фактично усі повертаються. Ми будемо звертатись до ректорів наших університетів, які є частиною консорціумів Еразмусу (програма обмінів студентів, викладачів та науковців країн — членів Євросоюзу. – Ред.), щоб їхні комісії уважніше відбирали тих, хто їде, на мобільність”, – каже посадовець.
Разом з цим заступник міністра не вважає поточний стан речей критичним, тож скасовувати можливості для виїзду студентам поки не планують.
У МОН вже фіксували тенденцію, коли родини вивозять хлопців 10–11 класів за кордон. Однією з причин такої поведінки може бути те, що з настанням 18 років вони таку можливість втратять, поки триває воєнний стан. Втім, міністр освіти та науки Оксен Лісовий вважає, що лишатись у країні хлопців спонукатиме якісна професійна, передвища та вища освіта.
За час, що триває повномасштабне російське вторгнення, уряд дозволив відраховувати з вишів чоловіків, які не хочуть проходити базовий військовий вишкіл. Жінок-студенток, які відмовлятимуться від вишколу, з навчання не відраховуватимуть, бо для них проходження підготовки не є обов’язковим.
Нагадаємо, що щонайменше 32% опитаних серед молоді в Україні хотіли б виїхати проживати за кордон, якби мали таку можливість.
Фотографія обкладинки: АР