Комітет Ради підтримав законопроєкт про демобілізацію частини бійців

Дата: 14 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки закликав парламент підтримати законопроєкт №11531, що у разі остаточного ухвалення дасть право на демобілізацію тим, чиї неповнорідні родичі загинули чи зникли безвісти під час участі у бойових діях. 

Про це розповів нардеп Олексій Гончаренко

Ілюстраційне зображення. Фото: Diego Herrera Carcedo / Anadolu

Нині через прогалину у законодавстві військовозобов’язані, у яких загинули чи пропали безвісти неповнорідний брат або сестра, перебувають у нерівних умовах з військовозобов’язаними, які втратили повнорідних брата або сестру.

При цьому Сімейний кодекс передбачає, що як повнорідні, так і неповнорідні брати та сестри, є рідними братами та сестрами, бо сама по собі наявність одного спільного кровного родича (батька або матері) не впливає на ступінь спорідненості. 

Ще у 2022 році Рада ухвалила закон, що звільняє від мобілізації близьких родичів загиблих чи зниклих безвісти на війні. У 2023-му під час ухвалення нового мобілізаційного закону влада обіцяла внести туди норму про демобілізацію, але напередодні остаточного голосування її прибрали.

Посадовці обіцяли розв’язати питання демобілізації за пів року, втім, цього так і не сталось. 

Нагадаємо, що демобілізація військових була однією з найпопулярніших тем для петицій до влади 2023 року. Нещодавно рідні бійців та бійчинь вчергове виступили із таким закликом до влади. 

Соціологічні опитування свідчать, що всього 7% ветеранів та чинних військових планують пов’язати життя з армією після перемоги. До армії найбільше людей потрапило зі сфери приватного підприємництва, айті, сфери послуг, будівельної галузі, держслужбовців та медиків. Найменше – людей зі сфери архітектури, фармацевтики, культури, громадського сектору та безробітних

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter