Російські силовики вибивають покази з екстрадованого до Росії бійця Тумгоєва – рідні

Дата: 26 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Російські силовики в СІЗО Владикавказу вибивали покази з екс-бійця батальйону ім. Шейха Мансура Тимура Тумгоєва, якого у вересні минулого року Генеральна прокуратура за запитом ФСБ вислала до Росії. 

Про це повідомляють з посиланням на слова сестри Тумгоєва Марини активісти чеченської правозахисної організації Vayfond.

Cиловики застосували до Тумгоєва фізичне насильство, щоб отримати свідчення щодо чеченця, який воює проти проросійських сепаратистів на Донбасі. Про це він повідомив сестрі, перебуваючи в П’ятигірському СІЗО, куди його доставили для подальшого етапування до Ростова-на-Дону. За словами Марини Тумгоєвої, Тимур відмовився співпрацювати зі слідством і не дає свідчень.

Правозахисники повідомили, що невдовзі в Північно-Кавказькому окружному військовому суді почнеться процес над Тумгоєвим, якого звинувачують за трьома статтями кримінального кодексу Росії.

“ФСБ стверджує, що Тумгоєв перебував у 2014–2016 роках у Сирії і воював проти сил режиму Асада в складі одного з угруповань, яке було визнано терористичним у Росії. Тумгоєв заперечує свою причетність до бойових дій у Сирії. За його словами, у цей час він жив у Туреччині. Марина Тумгоєва зазначила з посиланням на адвоката, що за сукупністю інкримінованих Тумгоєву статей вирок йому буде понад 15 років позбавлення волі”, – зазначають активісти. 

Як відомо, на початку вересня минулого року Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва до Російської Федерації за запитом ФСБ. Чоловіка затримали українські прикордонники в аеропорту Харкова в червні 2016 року, куди він прибув з Туреччини. У липні 2017 року його звільнили з-під варти після закінчення терміну екстрадиційного арешту. Російські силовики підозрюють Тумгоєва в участі в ІДІЛ на території Сирії. Європейський суд з прав людини двічі відмовляв адвокатам Тумгоєва в припиненні екстрадиції, але Комітет ООН з прав людини зобов’язав українську владу припинити її.

Такі дії ГПУ викликали хвилю обурення у правозахисників, які вимагали звільнення причетних до ухвалення рішення щодо екстрадиції Тумгоєва. Проте вже в листопаді стало відомо, що відповідальний за це заступник генерального прокурора Євген Єнін продовжує працювати у відомстві. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter