Конституційний суд Грузії починає розгляд позовів щодо закону про “іноагентів”
У четвер, 29 серпня, Конституційний суд Грузії розпочне перше засідання, присвячене розгляду позовів щодо суперечливого закону про “іноземних агентів”.
Про це повідомляє видання “Новости-Грузия”.
Засідання Конституційного суду Грузії, де розглядатимуть Закон “Про прозорість іноземного впливу”, заплановане на 11:00.
Різні позови об’єднали в одну справу, де фігурують президентка Грузії, 38 депутатів, а також кілька громадських організацій та активістів.
Противники закону зазначають, що він стигматизує громадські організації та медіа, які отримують фінансування з-за кордону, серйозно ускладнює їхню діяльність і може призвести до повного припинення їхньої роботи.
Позивачі закликають зупинити дію закону до остаточного рішення Конституційного суду у цій справі.
Міністерство юстиції Грузії вже розпочало процес реєстрації “іноземних агентів”, заявки на реєстрацію мають бути подані до кінця серпня. У разі невиконання вимог закону передбачені значні штрафи.
Нагадаємо, що 15 травня парламент Грузії ухвалив законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, так званий закон про “іноагентів”, у третьому, остаточному читанні, через це протести незгодних поновилися з новою силою.
Документ є майже аналогічним до російського закону, що діє з 2012 року й призвів до фактичної ліквідації громадських організацій, які працюють над моніторингом політичних і соціальних процесів, зокрема моніторингом виборів.
Зурабішвілі кілька разів закликала керівну партію “Грузинська мрія” відкликати закон про “іноагентів”. Водночас вона також запропонувала альтернативу – відкласти дату набрання чинності законом до 1 листопада.
Громадські організації України звернулися до міжнародної спільноти із закликом захистити суверенітет і права людини в Грузії від порушень, що містять норми закону про “іноземних агентів”.
Тим часом депутати Європейського парламенту підготували проєкт резолюції, у якій закликають ЄС не починати перемовини з Грузією про членство, якщо в країні набере чинності Закон “Про прозорість іноземного впливу”.