ПАРЄ назвала РПЦ частиною неоімперіалістичної ідеології Путіна
Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо смерті російського позиціонера Олексія Навального, в якій вчергове назвала режим у Росії диктаторським, а Російську православну церкву – частиною неоімперіалістичної ідеології.
Текст резолюції опублікували на сайті ПАРЄ.
Асамблея не визнає легітимність Путіна як президента РФ, тож ще раз закликала країни припинити всі контакти з ним, за винятком гуманітарних цілей і в прагненні миру.
Фашистська пропаганда, зловживання системою кримінального правосуддя та гуртування довкола імперіалістичних завоювань створили у Росії, на думку авторів резолюції, тоталітарну систему, спосіб дії якої нагадує не державу, а злочинну організацію.
“Велике занепокоєння викликає і наказ Володимира Путіна ФСБ Росії вжити рішучих заходів проти “ворогів країни” як всередині, так і за її межами. На практиці це може призвести до хвилі політично вмотивованих замахів і вбивств на території держав–членів Ради Європи”, – побоюються у ПАРЄ.
Щодо Російської православної церкви, то у резолюції нагадали, що Володимир Гундяєв, більш відомий як очільник РПЦ патріарх Кирило, відстоює ідеологію “руського мира”, називаючи загарбницьку війну в Україні боротьбою із сатанинськими силами.
“Асамблея засуджує таку риторику та підкреслює, що підбурювання до злочину агресії, геноциду та воєнних злочинів саме по собі є злочином. Асамблея закликає всі держави розглядати патріарха Кирила та російську православну ієрархію як ідеологічне продовження режиму Володимира Путіна, співучасника воєнних злочинів і злочинів проти людства”, – йдеться у резолюції.
Відомо, що Гундяєв у 1970-х працював на КДБ під псевдонімом Михайлів у Швейцарії.
Нагадаємо, що голові РПЦ в Україні загрожує довічне. Окрім цього, український парламент роздумує над тим, щоб заборонити пов’язані з Росією релігійні організації.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії та виправдання нападу на Україну з боку РПЦ дві третини українців заявили, що держава тією чи іншою мірою має втручатися в діяльність пов’язаної з нею УПЦ МП. Понад половину взагалі виступають за повну заборону цієї церкви.
Чимало представників УПЦ МП отримали підозри в розпалюванні ворожнечі, а щодо деяких є дані про допомогу російським військовим під час окупації, наприклад, на Київщині.
Фотографія обкладинки: AP Photo/Ivan Sekretarev