Рада попередньо підтримала заборону пов’язаних з Росією релігійних організацій

Дата: 19 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт  щодо діяльності в Україні релігійних організацій, заборонивши ті, які пов’язані з Росією. 

Про це йдеться у картці документа на сайті парламенту. 

Фото: Верховна Рада України

Документ, ініціатором якого став прем’єр Денис Шмигаль, розробили на виконання рішення РНБО від 1 грудня минулого року. 

Проєкт вносить зміни до законів “Про свободу совісті та релігійні організації” та “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”. 

Рішення Верховної Ради вже розкритикували в УПЦ, назвавши документ порушенням Європейській конвенції з прав людини й Конституції України. Водночас у пояснювальній записці до документа міністр юстиції Денис Малюська переконує, що проєкт “відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини”. 

Слід зазначити, що законопроєкт критикують не лише в УПЦ, але й у головному науково-експертному управлінні ВРУ, яке готувало висновок щодо пропозиції Шмигаля. Так, деякі формулювання у документі потребують уточнень, а іншихі "релігійна організація, афілійована із центрами впливу", "центр впливу релігійної організації (об’єднання)", "керівний центр", які використав автор, просто немає у законі, в який вносять зміни. 

Також у висновку науково-експертного управління звертають увагу, що текст порівняльної таблиці не відповідає змісту проєкту, а це порушує регламент Верховної Ради. 

Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення Росії та виправдання нападу на Україну з боку Російської православної церкви дві третини українців заявили, що держава тією чи іншою мірою має втручатися в діяльність пов’язаної з нею УПЦ МП. Понад половину взагалі виступають за повну заборону цієї церкви.

Від 24 лютого минулого року чимало представників УПЦ МП отримали підозри в розпалюванні ворожнечі, а щодо деяких є дані про допомогу російським військовим під час окупації, наприклад, Київщини. 

Фотографія обкладинки: US MILITARY/VICTOR TANGERMANN

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter