Уряд підтримав законопроєкт, щоб зону відчуження перетворили на магніт для туристів з усього світу
Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, що вносить зміни до низки законів щодо регулювання питань функціонування територій, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Про це розповіли в уряді.
За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, лише за 5 років, що передували повномасштабному вторгненню росіян, Чорнобильську зону відвідали понад 250 тисяч туристів. В уряді прогнозують, що після перемоги кількість туристів лише збільшиться.
“Інтерес до України зростатиме, а з ним і кількість охочих побачити місця, що зазнали впливу мирного атому, а далі російської варварської окупації”, – кажуть посадовці.
Територію зони збираються використовувати для будівництва об’єктів альтернативної енергетики чи високотехнологічних виробництв. Для цього ухвалений документ запроваджує правила здійснення там господарської діяльності, які в уряді називають прозорими.
Окрім цього, передбачили механізми фінансування для розвитку Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, його протипожежного захисту та проведення наукових досліджень.
Росіяни окупували територію ЧАЕС на початку повномасштабного вторгнення. Рух їхніх колон 24 лютого 2022 року зафіксувала камера спостереження на крамниці сувенірів біля станції.
Персонал ЧАЕС 600 годин працював без ротації, а разом з атомниками росіяни тримали в заручниках групу сталкерів, які вирішили сходити до Прип’яті.
Українські правоохоронці вже знають імена російських військових, які відповідали за захоплення зони та її розграбування.
Під час окупації зони росіяни рили траншеї в так званому Рудому лісі. Як розповідали працівники станції журналістам Reuters, військове керівництво вочевидь не казало, куди саме скеровують солдат, адже ті, з якими спілкувалися працівники, взагалі не знали про трагедію 1986 року та не носили захисного спорядження.
Нагадаємо, що додому з російського полону вдалося повернути 70 захисників ЧАЕС із Нацгвардії, втім, ще понад сотню знаходяться у руках росіян.