У Національному музеї “Чорнобиль” створили VR-екскурсію для відвідувачів

Дата: 31 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

У Національному музеї “Чорнобиль” представили першу віртуальну екскурсію для VR-шоломів на основі оцифрованих експонатів. Відвідати її можна буде з 1 листопада. Головна мета проєкту CHORNOBYL X – підкреслити історичну значущість і важливість Чорнобиля для самоідентифікації українців та всього світу.

Про це пише “Детектор медіа”. 

Фото: Детектор медіа

“Сьогодні музеї всього світу стоять перед важливим завданням – збереження інтересу аудиторії. Рішення є – диджиталізація архівів та музейних колекцій. Диджиталізація – це ключ до майбутнього музейної сфери. Вона робить мистецтво та культуру доступними для всіх”, зазначила генеральна директорка Національного музею “Чорнобиль” Віталіна Мартиновська.

Тож упродовж останніх чотирьох місяців відбувалася діджиталізація експонатів та архівів Національного музею “Чорнобиль”. За цей час вдалося відсканувати понад 1000 експонатів та документів, які мають історичну цінність. Цифрова колекція високоякісних 3D-моделей та фотографій документів, артефактів та експонатів тепер буде доступна в онлайн-архіві для дослідження.

Проте головною особливістю проєкту є створення першої віртуальної екскурсії в Національному музеї “Чорнобиль” для VR-шоломів на основі зацифрованих експонатів. Екскурсію розробив режисер та дослідник культурної спадщини Чорнобиля Валерій Коршунов, який має понад п’ять років досвіду у створенні проєктів на важливі соціальні теми з використанням технології занурення.

Завдяки VR-екскурсії відвідувачі музею можуть роздивлятись експонати у віртуальному форматі та почути їхні історії. Доступні для перегляду як експонати наявної експозиції, так і унікальні обʼєкти архівних фондів, такі як документи, фотографії, мапи радіації та інше, які раніше були недоступні широкому загалу. Тож відвідувачі зможуть відвідати Чорнобильську зону прямо з музею навіть під час обмежень воєнного стану.

“Масштабне знищення культурної спадщини під час війни є трагічною реальністю. Адже втрата культурної спадщини – це втрата історії та частини ідентичності. Українці сьогодні потребують популяризації інформації довкола трагедії Чорнобиля та залучення нових поколінь до розмов про неї”, – зазначив голова Європейського Інституту Чорнобиля Валерій Коршунов.

За його словами, цей проєкт – реальна можливість зберегти, залучити до вивчення та передати цінну культурну спадщину про Чорнобиль майбутнім поколінням за допомогою сучасних технологій. 

Нагадаємо, що в грудні минулого року в Україні створили цикл документальних фільмів “Київський форпост”, де зібрано факти російського терору та воєнних злочинів під час окупації регіону. Автори проєкту задокументували свідчення жертв окупантів, очевидців та експертів, висвітлили масштаби втрат і руйнувань на Київщині. 

У четвертій серії йдеться про захоплення російськими військовими ЧАЕС та події на ядерному обʼєкті під час окупації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter