В Ірані на похороні Арміти Ґараванд, яка померла після побиття поліцією моралі, затримали правозахисницю

Дата: 30 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Уранці 28 жовтня в Ірані померла 16-річна Арміта Ґараванд, яку місяць тому побила поліція моралі за неправильне носіння хіджаба. Весь цей час вона була в комі. На похоронах дівчини також за нібито порушення закону про носіння хіджаба правоохоронці заарештували 60-річну іранську правозахисницю Насрін Сотуде.

Про це повідомляє Associated Press.

Насрін Сотуде. Фото: АНСА

Іранські ЗМІ також повідомляють про інші затримання на похоронах Арміти.

Насрін Сотуде відома своєю правозахисною діяльністю: вона підтримує жінок та опозиційних політиків в Ірані. Сотуде називала смерть Арміти “ще одним державним убивством”.

Правозахисницю вже заарештовували у 2018 році за звинуваченням у змові й пропаганді проти правителів Ірану. Її засудили до 38 років ув’язнення й 148 ударів батогом. Проте вона вийшла на волю 2020 року.

Раніше ZMINA писала, що 1 жовтня на одній зі станцій метро в Тегерані представники поліції моралі побили 16-річну Арміту Ґараванд. Причиною нападу стало недотримання правил носіння хіджаба.

На відеозаписі зі станції, який шириться в соцмережах, видно, що непритомну дівчину виносять з вагона й кладуть на платформу. Іранські медіа стверджують, що дівчина знепритомніла після падіння кров’яного тиску і вдарилась об стіну вагона.

Правозахисники казали, що Арміта Ґараванд зазнала серйозних травм після того, як її затримали агенти поліції моралі. Тим часом влада Ірану заперечує причетність сил безпеки до цього інциденту і заявляє, що дівчина знепритомніла через низький тиск.

22 жовтня медики діагностували смерть мозку Арміти Ґараванд попри спроби її врятувати.

Нагадаємо, що у вересні минулого року 22-річну Махсу Аміні в Тегерані затримала поліція моралі за нібито порушення закону, який вимагає від жінок покривати волосся хіджабом або носити хустку. З поліцейської дільниці Аміні відвезли до лікарні, де вона за кілька днів померла.

Того ж місяця в країні почалися масові заворушення через смерть Аміні. Протестувальники вважають, що причиною її загибелі стало побиття співробітниками силових структур. Люди виступали з гаслами проти поліцейського насильства, проти боротьби іранської влади з інакодумством, за демократизацію країни та за повалення режиму аятоли Алі Хаменеї.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter