У Миколаєві затримали посадовиць, які закликали РФ “зупинити фашизм через велику кров”
Есбівці затримали ще двох посадовиць, які публічно виправдовували збройну агресію РФ. Підозрювані – начальниця одного з підрозділів АТ “Миколаївобленерго” та її заступниця, які в розмовах зі своїми колегами заперечували існування України як держави та висловлювали свої сподівання на захоплення всієї території нашої держави.
Про це повідомляють Служба безпеки України та Миколаївська обласна прокуратура.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2023/08/sbu-3.png)
Також посадовиці виправдовували ракетні удари по Одесі та закликали до масового вбивства українців, які чинять спротив російським окупантам.
Крім того, затримані сподівалися на швидке захоплення Києва, Донеччини, Луганщини та Миколаївщини й навіть робили власні прогнози щодо “термінів” захоплення українських територій.
На підставі зібраних доказів слідчі повідомили обом посадовицям про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України);
- ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України).
Санкції статті передбачають до восьми років в’язниці з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що есбівці затримали мешканку Очакова, яка збирала розвіддані про запланований візит президента України Володимира Зеленського до Миколаївської області й готувала повітряний удар РФ.
Жінку затримали напередодні запланованого візиту президента. Нею виявилася мешканка Очакова, яка раніше працювала продавчинею у військовій крамниці на території однієї з військових частин регіону. Для збору розвідінформації вона об’їжджала територію району та знімала локації українських об’єктів.