Суд відправив на п’ять років за ґрати та конфіскував майно в очільника Тульчинської єпархії УПЦ МП
Вінницький міський суд визнав винним у зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України, порушенні рівноправ’я громадян, діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, а також виправдовуванні російської агресії Анатолія Єлецьких, більш відомого як очільник Тульчинської єпархії УПЦ МП Іонафан.
Про це розповіли в СБУ.
Імені його в повідомленні не називають.
Слідчі закидали Єлецькому, який має громадянство Росії, що він у січні торік розмістив на вебсайті єпархії статтю під назвою “С открытым шлемом, без забрала. Заметки на полях последних событий в православном мире”. У ній серед іншого Україну він називав “малоросією”, а священників ПЦУ – “самосвятами-розкольниками”. Автор також доходив висновку, що “справжньою” церквою є лише УПЦ МП, тож вона має панувати в “християнському світі”.
Крім того, на комп’ютері засудженого знайшли листівки із заголовками: “Власти России! Библейский призыв для Вас”, “История Крыма”, “Донбасс – Россия”, які той розмножив, щоб роздати парафіянам.
Єлецький свою провину не визнав.
“Я не визнаю себе винним і ніякого відношення до цього не маю. Я тільки скажу одне, вибачаюсь, російською мовою написав: я сподіваюсь, що суд не піде на сдєлку со своєй совєстью и полностью оправдаєт меня в свете неопровержимих фактических доказательств моєй невиновности”, – цитують його слова журналісти “Вінницяinfo”.
До набуття вироком чинності обвинуваченого помістили під домашній арешт.
Нагадаємо, що Рада Безпеки ООН на черговому засіданні не допустила до виступу на вимогу російської сторони колишнього архієпископа УПЦ МП Юрія Харона, більш відомого як Гедеон.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії та виправдання нападу на Україну з боку Російської православної церкви дві третини українців заявили, що держава тією чи іншою мірою має втручатися в діяльність УПЦ МП. Понад половину взагалі виступають за повну заборону цієї церкви.
За понад рік, що триває вторгнення, чимало представників УПЦ МП отримали підозри в розпалюванні ворожнечі, а щодо деяких є дані про допомогу російським військовим.