Парламент Бельгії ухвалив закон щодо запобігання феміциду
29 червня Палата представників Бельгії підтримала законопроєкт про запобігання феміцидуі , на думку посадовців таке рішення допоможе знизити рівень насильства щодо жінок у країні.
Про це написала у Twitter колишня державна секретарка з питань гендерного рівноправʼя Сара Шлітц.
Immense fierté : la 🇧🇪 vient de voter la loi #StopFéminicide que j'ai initiée et portée par @mcollineleroy
Une victoire collective historique, fruit du travail acharné de la société civile, des militantes féministes, des proches des victimes, d'élues progressistes, …
— Sarah Schlitz (@SarahSchlitz) June 29, 2023
“Шалено пишаюся. Бельгійський парламент щойно (29 червня. – Ред.) ухвалив закон проти феміциду, який я ініціювала та підтримувала. Історична спільна перемога, підсумок важкої роботи громадянського суспільства, феміністок, сімей постраждалих від насильства, прогресивних депутатів“, – написала вона.
Чинна держсекретарка з питань гендерної рівності Марі-Коллін Леруа назвала рішення парламенту “історичним поворотним моментом у боротьбі з гендерним насильством у Бельгії“.
За даними видання The Brussels Time, закон впроваджує юридичне визначення феміциду – умисне вбивство жінки через її стать, а також встановлює посилений захист для постраждалих.
Новий закон визнає різні аспекти феміциду: інтимний (скоєний нинішнім або колишнім партнером), неінтимний (вбивство секс-робітниці клієнтом), непрямий (смерть через примусовий аборт або калічення статевих органів), а також вбивство за гендерною ознакою (злочини проти ЛГБТК+ осіб).
Документ передбачає збір статистичних даних про явище феміциду і проведення навчання поліцейських для розслідування випадків насильства щодо жінок.
За даними журналістів, від початку року в Бельгії жертвами феміциду стали щонайменше 17 жінок.
Як повідомляє блог Stop Feminicide, у Бельгії кожного місяця відбувається як мінімум два феміциди.
Нагадаємо, у лютому поточного року Міністерство внутрішніх справ Іспанії затвердило спеціальний протокол про боротьбу з насильством, який наділяє національну поліцію правом інформувати жінок про випадки насильства з боку їхніх романтичних партнерів, якщо такі були в минулому.
Таку ініціативу запропонували після того, як зʼясувалося, що в грудні в країні сталося 11 випадків феміциду. Такі дані спричинили демонстрації проти гендерного насильства та вимоги до влади діяти рішучіше, щоб покласти край цьому явищу.