Російська влада виділить 80 мільйонів рублів на заохочення лояльних до Кремля зарубіжних журналістів — ЗМІ
Російська влада планує виділити 80 мільйонів рублів на заохочення лояльних до Кремля зарубіжних журналістів.
Про це пише російське видання “Агентство”.
Журналісти виявили на сайті держзакупівель РФ документацію, що “Россотрудничество” запланувало витратити майже 80 мільйонів рублів на проведення двох конкурсів із преміями та церемонією нагородження в Москві 2023-го і 2024 року.
Перший такий конкурс “Россотрудничество” провело 2022 року. Премія з назвою “Чесний погляд” коштувала бюджету РФ 40 мільйонів рублів. Цього року відомство знову обирає підрядника для конкурсу. Вартість заходу 2023 року оцінили в 38,7 мільйона рублів, 2024-го — у 40 мільйонів.
З виділених на конкурс 2023 року грошей 12,5 мільйона піде на навчання, 9,5 мільйона — на сувеніри, збір заявок і роботу журі. Церемонія нагородження в Москві з банкетом, оплатою квитків і розміщенням у 4-зірковому готелі 100 учасників коштуватиме 11 мільйонів рублів.
У техзавданні уточнюється, що підрядник має проінформувати про конкурс журналістів із 79 країн, зокрема США і країн Євросоюзу. Призовий фонд конкурсу — 2,5 мільйона рублів.
Серед цілей проєкту — заохочення журналістів за “об’єктивне” висвітлення гуманітарних проєктів із російською участю, трансляція позитивного порядку денного для посилення впливу Росії, підвищення інформованості серед іноземців про роль та участь РФ у проєктах, спрямованих на підвищення якості життя населення.
Серед переможців конкурсу 2022 року, згідно зі звітом на сайті премії “Чесний погляд”, було п’ятеро людей. Кожний отримав пів мільйона нагороди. На премію подали 118 заявок із 28 країн світу, зокрема Ірландії, Франції, Аргентини та Туреччини.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що пов’язаний з адміністрацією президента Росії Інститут розвитку інтернету (ІРІ) запланував 2023 року розподілити 20 мільярдів рублів грантів на створення “патріотичного” контенту, ще 52 мільярди виділять для цього у 2024–2025 роках: загалом це 72 мільярди рублів за три роки (приблизно 0,9 мільярда доларів).
Нагадаємо, що Росія стала головною країною-дезінформатором 2022 року, основною темою її інформаційних атак стала війна проти України. У 60 випадках зі 100 метою таких атак було виправдання російського вторгнення. Другою їхньою метою стала дискредитація Євросоюзу та країн-членів.