У Новій Зеландії редактор на радіо додавав до новин про Україну проросійські наративи

Дата: 13 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Співробітник “Радіо Нової Зеландії” (RNZ) понад рік додавав проросійські наративи до матеріалів від BBC і Reuters про війну в Україні: редакція заявила про виявлення 16 таких матеріалів з перевірених 250, перевірці підлягають ще тисячі інших.

На час розслідування редактора відправили у відпустку, пише “Детектор медіа” з посиланням на західні ЗМІ.

Джерело: witchdoctor.co.nz

Перевірку розпочали після того, як співробітник змінив деякі формулювання в опублікованій на сайті радіо статті Reuters від 8 червня про використання слова “війна” в Росії.

Редакція радіокомпанії заявила про те, що їй стало відомо про проблему й почала “негайне розслідування”.

Вже за кілька днів RNZ виявило і виправило 15 матеріалів, датованих квітнем 2022 року, з них 14 матеріалів надійшли від Reuters, один – від британської BBC.

Публікуючи ці матеріали, співробітник, щодо якого проводиться перевірка, редагував оригінальні статті, щоб подати як факт російські інтерпретації подій в Україні. Так, Революцію гідності в матеріалах названо “переворотом” і “громадянською війною”, використано російський наратив щодо “неонацистських елементів”, додано абзаци з виправданням російської агресії проти України, зокрема стверджується, що напад став відповіддю на “загрозу для РФ” і “утиски російськомовної меншини”.

До однієї статті додано такий абзац: “Кремль також заявив, що його вторгнення було викликане невиконанням Мінських мирних угод, спрямованих на надання російськомовним жителям автономії та захисту, а також зростанням неонацистського елементу в Україні після того, як у 2014 році внаслідок державного перевороту був усунений дружній до Росії український уряд”.

Загалом перевірці підлягають тисячі матеріалів. Виявлені відредаговані матеріали виправили й додали редакційну примітку про це.

За даними журналістів, RNZ фінансується урядом країни, але має незалежну редакцію.

Нагадаємо, що Нова Зеландія є однією з країн, які доєдналися до позову України проти Росії щодо порушення Конвенції про запобігання злочинові геноциду.

Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням розглянути дії Росії за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 26 лютого 2022 року. 16 березня того ж року суд підтвердив свою юрисдикцію в цій справі та наказав Росії негайно припинити бойові дії на території України. РФ проігнорувала цей припис. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter