Через відмову працювати на РФ політв’язня Володимира Якименка помістили до штрафного ізолятора на довгий термін – рідні
Адміністрація виправної колонії №4 російського міста Пугачов, де незаконно утримується політв’язень Володимир Якименко, примушує його до роботи на російську економіку. Ймовірно, через відмову росіяни перевили Якименка на 15 діб до штрафного ізолятора (ШІЗО). Термін утримання завершився там 29 травня, але адміністративне стягнення продовжили до 8 червня.
Про це інформує Об’єднання родичів бранців Кремля з посиланням на дружину політв’язня Володимира Якименка Альону Якименко.
Адміністрація виправної колонії готується до важливої перевірки з Москви. 13 травня Якименка викликали на комісію управління колонії та запитали, чому він не виходить на роботу, попри те що в його документах значиться, що він працює вже два місяці.
“Мій чоловік був шокований. Він жодного дня не працював, завжди категорично відмовлявся це робити, ніколи не давав згоду і ніяких документів не підписував”, – пише Альона.
Відразу після розмови його помістили до ШІЗО, відпустивши наступного дня, але сказали 17 травня знову зʼявитися на комісію. Зміст розмови Якименка з адміністрацією невідомий, та саме після неї Володимира перевели до ШІЗО надовго. Дружина вважає, що надалі через непокору Якименка чекає перевід до СУС (з рос. суворі умови утримання).
Повідомляється, що бранець Кремля систематично потерпає від утисків у колонії. На початку цього року він отримував догани за відмову працювати на країну-агресорку, за що був кілька разів поміщений у ШІЗО на 5 та 10 діб.
Його неодноразово змушували підписати відмову від українського громадянства та намагалися завербувати до лав бойових підрозділів армії РФ.
Володимир Якименко – таксист та активіст “Автомайдану” із села Чаплинка на Херсонщині. Чоловік активно допомагав українській армії на Донбасі та кримчанам, які у 2014 році залишали півострів через російську окупацію. 11 червня 2017 року, коли він учергове перетинав адміністративну межу з півостровом, його затримали російські силовики. Вони звинуватили українця в транспортуванні наркотиків, які йому нібито підклав пасажир, і в перші дні катували, щоб отримати зізнання. Підконтрольний Кремлю суд у Криму дав чоловіку п’ятнадцять з половиною років колонії.
Про бранця Кремля в Україні дізналися лише наприкінці вересня 2019 року.
За даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 181 людину. Раніше ZMINA детально розповіла, як Росія переслідує політв’язнів у Криму.
За оцінюванням правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана.
У квітні 2023 року Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович оприлюднила доповідь “Боротьба кримських татар за права людини”. У ній вона констатувала, що кримські татари й особливо ті, хто виступає проти незаконної анексії Криму або висловлює незгоду з інших питань, зазнають численних серйозних порушень прав людини, переслідувань, дискримінації та стигматизації з боку російської окупаційної влади.