В Судаку окупанти обшукали будинки кримських татар та затримали двох активістів

Дата: 27 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Окупаційні силовики обшукали будинки кримськотатарських активістів Едема Ісмаїлова та Барі Барієва в тимчасово окупованому Судаку.

Про це інформує громадська ініціатива “Кримська солідарність” з посиланням на громадського захисника Сеїт-Османа Каралієва

За словами Каралієва, він почав отримувати телефонні дзвінки про обшуки на початку сьомої години ранку. 

Близько 8:30 росіяни завершили обшук у будинку 35-річного Барі Барієва. Оперативники ФСБ вивели його на вулицю, посадили в машину та вивезли у напрямку тимчасово окупованого Сімферополя.

“Після закінчення обшуку з дому вивели Барі у супроводі співробітників, деякі з них були зі зброєю. Усього близько десяти осіб. Один із співробітників у масці сказав, що везуть до Сімферополя на бульвар Франка для розмови і до вечора Барі повернеться додому. Сказав, що родичам залишили протокол обшуку. Але родичі повідомили, що протоколу не залишили. „Газель“ була без номерів та „Форд“”, – розповів Каралієв.

О 9:45 росіяни завершили обшук у будинку Едема Ісмаїлова. Чоловіка також відвезли до Сімферополя.

Едем Ісмаїлов та Барі Барієв

Як повідомила видання ZMINA громадянська журналістка та активістка Ельмаз Акімова, ФСБ заперечує адвокату Джемілю Темішеву, що обидва затримані перебувають у будівлі “управління ФСБ республіки Крим”. 

Повідомляється, що активіст Барієв Барі одружений, має трьох неповнолітніх дітей. Активіст Ісмаїлов Едем також одружений, має трьох дітей, двоє з яких – неповнолітні.

За словами адвокатка Рефата Юнуса, о 20:00 27 квтіня обвидва затримані з будівлі ФСБ. Там на них чекали родичі та друзі, які відвезли активістів додому. 

Едем Ісмаїлов звернувся до кримчан кримськотатарською мовою та подякував за підтримку його родини. 

 

У квітні 2023 року Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович оприлюднила доповідь “Боротьба кримських татар за права людини”. У ній вона констатувала, що кримські татари в Криму, і особливо ті, хто виступає проти незаконної анексії Криму або висловлює незгоду з інших питань, зазнають численних серйозних порушень прав людини, переслідувань, дискримінації та стигматизації з боку російської окупаційної влади.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вона закликає країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

22 квітня заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter