Влада “Талібану” заборонила приватним університетам Афганістану допускати жінок до вступних іспитів
В Афганістані влада “Талібану” наказала приватним університетам країни не допускати жінок до вступних іспитів, які розпочинаються наступного місяця.
Про це повідомляє Reuters.
Міністерства вищої освіти Афганістану надіслало листи навчальним закладам північних провінцій країни, включаючи Кабул, де окремо наголошується, що установи, які не дотримуватимуться цього правила, будуть притягнуті до суворої відповідальності.
У грудні минулого року таліби заборонили жінкам працювати у благодійних організаціях. Під час візиту в Кабул цього тижня глава ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс заявив, що “Талібан” може частково зняти цю заборону.
Раніше ZMINA повідомляла, що 20 грудня 2022 року таліби заборонили жінкам навчатися в університетах Афганістану. Вони заявили, що жінки не носили відповідного ісламського одягу в університеті, “одягалися так, ніби збиралися на весілля” і спілкувалися зі своїми колегами-чоловіками. Наступного ж дня охорона не пропустила жінок у навчальні заклади. Ще раніше влада”Талібану” закрила більшість середніх шкіл для дівчат.
Запроваджені талібами обмеження на роботу й освіту для жінок викликали міжнародний осуд. Західні країни заявили, що Талібану потрібно змінити свою політику щодо жінок, аби отримати шанс на міжнародне визнання й послаблення економічної ізоляції.
Після захоплення влади Талібаном у 2021 році в Афганістані розпочалася економічна криза. Економічні санкції вплинули на банківський сектор та скорочення міжнародної фінансової допомоги. Міжнародні гуманітарні організації попереджають, що десятки мільйонів афганців потребують термінової допомоги.
Водночас в оприлюдненому цього тижня звіті Світового банку йдеться, що уряду” Талібану”, який заявив про курс на більшу економічну самодостатність, вдалося зберегти високий рівень доходів минулого року й збільшити експорт.