Юристи розробили мобільний додаток для захисту прав українців
У Києві відбувся фінал міжнародного конкурсу Гаазького інституту інновацій у праві. Його метою було визначити проект, що допоможе українцям поліпшити доступ до правосуддя. Участь у конкурсі брали провідні юридичні компанії України і некомерційні організації. Перемогу в конкурсі і фінансування в розмірі 20 тис. євро отримав стартап Legal Alarm, представлений компанією Juscutum.
Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, журі відзначило, що проект дійсно допомагає українцям поліпшити доступ до правосуддя.
За словами провідного фахівця з інновацій компанії Juscutum Валентина Пивоварова, це тільки початок.
“Ми впевнені, що в екстреній ситуації кожна людина повинна мати право на правовий захист. Ідея Legal Alarm народилася під час Революції Гідності 2014 року, коли з кожним могло трапитися що завгодно. Часи змінюються, але актуальність додатку залишається. Зараз у нас вже більше 8 тисяч завантажень програми. І далі ми будемо розвивати проект, зокрема і на закордонні ринки”, – каже Пивоваров.
За його словами, першими переваги додатки оцінять мандрівники, які часто не знають місцевого законодавства, своїх прав і вартості місцевих юридичних послуг. А в екстрені моменти і зовсім не знають куди звернутися за допомогою.
“Як порозумітися з адвокатом, якщо ти в Китаї і не знаєш китайської? З додатком Legal Alarm світ стане безпечнішим, і ми маємо намір реалізувати це в найближчому майбутньому”, – запевняє Пивоваров.
Legal Alarm – мобільний додаток, за допомогою якого одним натисканням кнопки можна довести до відома адвоката про те, що з вами сталася неприємність і вам потрібна юридична допомога.
Додаток інформує адвоката про місцезнаходження. Крім того, є можливість подати екстрений сигнал в соціальні мережі.
Із жовтня 2016 року додатком зможуть користуватися члени Національної асоціації адвокатів, для того, щоб оприлюднити порушення прав адвокатів та повідомити про це раді адвокатів.