Німеччина, Китай та Японія постачали деталі для російського “невидимого” безпілотника – ЗМІ

Дата: 01 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Російський безпілотник-шпигун “Картограф”, що Росія використовує у повномасштабній, неспровакованій війні проти України, містить деталі з Німеччини, Японії та Китаю.

Про це інформує The Times із посиланням на внутрішній документ Міноборони України.

Видання зазначає, що Міноборони України називає цей безпілотник “практично невидимим” у небі. Він може літати на висоті до 5 000 метрів, що робить його недосяжним для переносних зенітно-ракетних комплексів.

Аналітики виявили в цьому БПЛА іноземні компоненти, які “можна вільно придбати”, включно з двигуном із Німеччини, свічкою запалювання з Японії та мікропроцесором у камерах, виробленим у Китаї.

У документі, з яким ознайомилася The Times, ідеться про те, що країнам необхідно вжити суворіших заходів для запобігання передачі Росії товарів і технологій подвійного призначення.

Оснащений камерою з 12 об’єктивами, безпілотний літальний апарат “Картограф” призначений для виконання розвідувальних місій і створення карт місцевості. Вважається, що цей безпілотник використовували поблизу лінії фронту для оцінки ситуації на місцевості та розташування української техніки. Його вважали дуже секретним, поки нещодавно не був помічений на полі бою в Україні.

За даними порталу Oryx, що документує російські втрати, з моменту повномасштабного вторгнення 24 лютого було знищено або захоплено не менше восьми таких апаратів.

Знищення таких безпілотників виявилося складним завданням для Збройних сил України, оскільки їм доводиться чекати, поки апарат підлетить ближче до землі, щоб уразити його.

Джерело в українському оборонному відомстві повідомило виданню, що безпілотник може бути виявлений спеціалізованими системами захисту від безпілотників, які використовують радари і лазерні далекоміри.

Відомо, що 2 вересня зенітний ракетний підрозділ Повітряних сил збив ворожий безпілотник “Картограф” у Миколаївській області.

Як відомо, дипломатичні відносини між Німеччиною та Україною перебувають у напруженому стані через проросійську політику офіційного Берліна в минулому і затягування з постачанням зброї. Оглядачі звинувачують німецьких політиків у тому, що ті зробили свій внесок у те, що міжнародні злочини під час повномасштабного вторгнення Росії стали можливими, зокрема почавши втілювати проєкт “Північний потік-2” після тимчасової окупації Криму.  

Міжнародна спільнота запровадила санкції проти Росії з початку тимчасової окупації півострова у 2014 році, але вони були малоефективними, щоб повернути Росію у рамки міжнародного права.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та експерти неодноразово закликали ввести ембарго на російські енергоносії у відповідь на тимчасову окупацію Криму. Утім, Німеччина збільшувала свою енергетичну залежність від Росії й продовжувала економічні зв’язки з країною-агресором. 

Напередодні повідомлялося, що з початку повномасштабного неспровокованого вторгнення Росії в Україну Китай продовжив збільшувати залежність від російських енергоресурів. Витрати на них зросли на 15 мільярдів доларів.

Нагадаємо, Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.

Із 24 лютого до 28 серпня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 13 718 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 5 663 загиблих і 8 005 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Наслідки російського вторгнення на Сумщині, липень 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.
 
Після обстрілів, зокрема, Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних, влада України закликає визнати Росію державою-терористом та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter