Парламент вдруге ухвалив закон про амністію бійців АТО
Верховна Рада прийняла закон про амністію у 2016 році (законопроект № 4255), який, зокрема, передбачає звільнення від покарання учасників найбільш вразливих категорій засуджених, серед яких і учасники АТО.
За це рішення проголосували 226 депутатів.
Закон передбачає оголошення амністії для тих категорій засуджених, які є найбільш незахищеними, в тому числі неповнолітніх і вагітних жінок, а також чоловіків, які мають дітей у віці до 16 років або дітей з інвалідністю, на осіб інвалідів 1, 2 і 3 груп, хворих на туберкульоз , що мають онкозахворювання, осіб, які досягли пенсійного віку і учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що безпосередньо брали участь в АТО.
ВР вже приймала цей закон в липні, однак президент наклав на нього вето і повернув зі своїми пропозиціями, які, переважно, стосувалися виправлення термінології та усунення можливості неоднозначних трактувань.
Нагадаємо, 7 липня парламент прийняв закон про амністію 2016-го. Документ передбачає амністію для найбільш вразливих категорій засуджених – вагітних, неповнолітніх, людей з інвалідністю, пенсіонерів, ветеранів війни, зокрема, й бійців АТО. Однак Петро Порошенко наклав на законопроект вето. 17 серпня повернув його до парламенту зі своїми зауваженнями для повторного розгляду.
Водночас українські правозахисники розкритикували закон, вказавши на низку недосконалостей у ньому.
Зокрема, голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук заявила, що документ через статус учасника АТО дозволить уникнути відповідальності тим правоохоронцям, які чинили злочини під час Євромайдану.
А голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров зауважив, що законопроект звільнятиме від відповідальності навіть тих, хто вчиняв мародерство.
Детальніше про небезпеки застосування закону читайте у публікації “Амністія 2016: Чим небезпечний закон про амністію”.