На 18 підприємств російського ВПК досі не наклали санкції – аналітики
Заводи-виробники ракет “Калібр”, РСЗВ “Торнадо”, “Град”, “Смерч” та ЗРК “Стріла-10”, які Росія щодня використовує для вбивств українців, досі не перебувають під санкціями. Загалом аналітикам вдалось ідентифікувати 69 російських компаній, безпосередньо причетних до виробництва техніки, знищеної в Україні з початку повномасштабного вторгнення.
Про це з посиланням на реєстр НАЗК заявила група аналітиків Trap Aggressor, які здійснюють моніторинг запроваджених проти Росії санкцій.
Серед виробників ідентифікованої на території України російської зброї під санкціями Європейського Союзу, США, Великої Британії та України досі не перебувають 18 підприємств російського військово-промислового комплексу.
Йдеться про:
- АТ “Дослідне конструкторське бюро “Новатор” (виробник ракет “Калібр”). Хоча в США це підприємство є в списку компаній, яким відмовляють в експорті.
- ЗАТ “Спеціальне конструкторське бюро” (виробник РСЗВ “Торнадо”, “Град”, “Смерч”, САУ “Нона-СВК” та “Хоста”);
- АТ “Конструкторське бюро точного машинобудування імені О. Е. Нудельмана” (виробник ЗРК “Стріла-10”);
- АТ “Іжевський електромеханічний завод “Купол” (виробник ЗРК “Тор”);
- ТОВ “Група Імпульс” (є материнською компанією АТ “Арзамаський машинобудівний завод”, яке виробляє броньовані машини БТР-82, “Тигр”, “Тигр-М”, БРЕМ-К);
- АТ “Машинобудівна компанія “Витязь” (виробник броньованих машин ДТ-30 “Витязь”);
- ЗАТ “Заволзький завод гусеничних тягачів” (виробник броньованих машин ГАЗ-3344-20 “Алеут”);
- АТ “РС-лізинг” (є материнською компанією ТОВ “Науково-виробниче обʼєднання “Іжевські безпілотні системи”, яке виробляє БПЛА “Тахіон”);
- ЗАТ “Енікс” (виробник БПЛА “Елерон”);
- АТ “Східна верф” (виробляє десантні катери проєкту 11770);
- АТ “Центральний науково-дослідний інститут “Буревісник” (виробник 120-мм міномета);
- АТ “Науково-виробниче об’єднання “Російські базові інформаційні технології” (виробник командних пунктів APE-5);
- ТОВ “Холдингова компанія “Его-холдинг” (є материнською компанією АТ Науково-впроваджувальне підприємство “Протек”, яке виробляє радар Р-330Ж “Житель”);
- ПАТ “Науково-виробниче об’єднання “Стріла” (виробник радарів СНАР-10м1, “Зоопарк-1М”);
- АТ “Автомобільний завод “Урал” (виробляє вантажівки та джипи);
- АТ “Брянський автомобільний завод” (виробник шасі до ЗРК “Тор”, “Бук”, систем ППО).
Серед підприємств, до яких не були застосовані західні санкції, належить і АТ “Казанський оптико-механічний завод”, який виробляє радари “Ртуть БМ”. Натомість Україна 14 травня 2020 року запровадила проти нього санкції строком на три роки.
ТОВ “Комерційні автомобілі – Група ГАЗ”, яке виробляє вантажівки, броньовані машини “Газ-Тигр”, “Газ-Тигр-М”, не перебуває під санкціями ЄС, Великої Британії та України. Санкції до нього запровадили лише США”, – йдеться в статті.
Як відомо, Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.
Із 24 лютого до 28 серпня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 13 718 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 5 663 загиблих і 8 005 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.