Тітушка, який в Одесі побив журналіста залізним прутом, отримав п’ять років ув’язнення з випробувальним терміном
Приморський райсуд Одеси призначив п’ять років позбавлення волі з випробувальним терміном у три роки для одесита, який брав участь у силовому розгоні мирного мітингу та побитті журналістів 19 лютого 2014 року біля Одеської облдержадміністрації (ОДА).
Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, де оприлюднили відповідний документ, пише Суспільне.
Як зазначається в тексті рішення, чоловік був одним із близько 200 тітушок, яких найняли противники Євромайдану в Одесі для “жорстокого реагування” на мирній акції протесту.
Обвинувачений 19 лютого 2014 року разом з іншими тітушками прибув до будівлі Одеської ОДА, де в цей час відбувався мітинг проти масових розстрілів на київському Майдані. Антимайданівці були одягнені в чорні й темно-сірі зимові куртки з георгіївськими стрічками та наліпками “Стоп Майдан!” і “Одеса без Майдану!”, мотоциклетні шоломи, лижні окуляри, наколінники та налокітники. Зловмисники мали із собою дерев’яні бити, кийки, металеві прути та арматуру.
За даними слідчих, підсудний напав на телеоператора одного з каналів, який висвітлював мітинг. Він завдав йому кілька ударів металевим прутом по ногах, повалив на асфальт і перервав відеознімання.
Нападника звинуватили за трьома “журналістськими” статтями Кримінального кодексу за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
8 липня 2022 року обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд затвердив її, чоловік отримав п’ять років позбавлення волі, але його звільнили від відбування покарання – призначили три роки випробувального терміну.
Зараз у справі щодо розгону мирного мітингу в Одесі 19 лютого під судом перебуває ексзаступник голови Одеської ОДА Олександр Орлов. Його обвинувачують у причетності до розгону та побиття журналістів 19 січня 2014 року. Обвинувальний акт передали до суду навесні 2017 року. Наступне засідання заплановано на 23 вересня.
Нагадаємо, що прокурор запросив довічні терміни для п’ятьох колишніх бійців “Беркуту” в справі про розстріл протестувальників на Майдані 2014 року. Трьох обвинувачених судять заочно.
Йдеться про колишніх співробітників спецпідрозділу – Олександра Маринченка, Сергія Тамтуру, Олега Янишевського, Павла Аброськіна і Сергія Зінченка.
Тоді слідство встановило, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській було вбито 48 людей та поранено 80.
Загалом у справі про розстріли на Майдані фігурують 25 колишніх співробітників “Беркуту”, але після революції майже одразу 20 з них поїхали до Росії. Янішевського, Зінченка та Аброськіна судять заочно, вони були оголошені в міжнародний розшук.
Вирок п’ятьом обвинуваченим мали ухвалити 2020 року, проте наприкінці 2019-го суд відпустив їх з-під варти: беркутівців внесли до списків на обмін полоненими.