Суд надав дозвіл на заочний розгляд у справі про розстріли на Інститутській

Дата: 02 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Святошинський районний суд столиці Києва надав дозвіл на заочний судовий розгляд справи про розстріли учасників акцій протесту на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року щодо ексбійців “Беркуту” Павла Аброськіна, Сергія Зінченка і Олега Янішевського.

Про це повідомили в Адвокатській дорадчій групі. 

Зліва направо колишні беркутівці Сергій Зінченко, Павло Аброськін та Сергій Тамтура у Святошинському райсуді Києва, 14 листопада 2017 року

Рішення ухвалив суддя, що головує, Сергій Дячук. Водночас суд відмовив у задоволенні клопотання захисту про участь обвинувачених у судовому розгляді в режимі відеоконференції.

“Суд присяжних вважає доведеним, що Зінченко, Аброськін та Янішевський не прибувають до суду з метою уникнення кримінальної відповідальності. Твердження сторони захисту, що обвинувачені лише два рази допустили неявку до суду, не ґрунтуються на матеріалах справи, за якими таких неявок за відповідними викликами суду зафіксовано більше семи”, — зазначив у своїй ухвалі суддя Сергій Дячук.

Прокурор Ігор Зємсков надав суду докази, що обвинувачені перебувають на непідконтрольній Україні території. Зокрема, Зінченко, за словами прокурора, живе в Донецьку та проходить військову службу в так званому першому армійському корпусі “ДНР”.

Олег Янішевський

Також під час засідання суд ухвалив рішення об’єднати провадження щодо Павла Аброськіна, Сергія Зінченка й Олега Янішевського з провадженням проти Олександра Маринченка і Сергія Тамтури. Як пояснили в Адвокатській дорадчій групі, таке передання – необхідний процедурний момент.

Нагадаємо, що на початку року парламент дозволив заочне засудження, якщо місце перебування підозрюваного в справі невідоме або якщо він ухиляється від явки на виклик слідчого та існують обґрунтовані підстави вважати, що він перебуває в іншій країні або на тимчасово окупованих територіях. 

За сім років, які минули від Революції гідності, у справах Майдану ухвалили всього 21 вирок. За даними Офісу генпрокурора, затягування судами розгляду матеріалів у справах, пов’язаних з Євромайданом, перетворилося за цей час на тенденцію. 

Раніше ZMINA розповідала, як у судах затягують розгляд справ Майдану.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter